Produkty

Moderné bodové LED svetlá a ich výhody

Neustály rozvoj a inovácie v oblasti LED svetelných technológií zvyšujú čoraz väčšiu obľubu tohto druhu osvetlenia medzi ľuďmi. K rozširovaniu populárnosti LED svetiel však neprispieva len ich moderný dizajn, ale rovnako obľúbené sú aj vďaka množstvu výhod, ktoré ich inštalácia so sebou prináša. Často využívaným druhom svietidiel, ktoré môžeme nájsť v takmer každej domácnosti sú bodové svetlá, inak známe aj pod skratkou „bodovky“. Kým pôvodne sa v tomto type osvetlenia využívali skôr halogénové žiarovky, v súčasnosti je možné zakúpiť aj bodové LED žiarovky.

LED bodové svetlá

LED žiarovka má všeobecne pri porovnaní s klasickou žiarovkou hneď niekoľko benefitov. Základným rozdielom, ktorý si môžeme pri porovnaní jednotlivých druhov žiaroviek všimnúť je životnosť. Bodové LED žiarovky sa vyznačujú niekoľkonásobne dlhšou výdržou životnosti než halogénové žiarovky. Bez väčších problémov dokážu teda vydržať po správnej inštalácií svietiť až niekoľko rokov.

LED žiarovka

Okrem skvelej výdrže je pre LED žiarovky typická aj ich silná intenzita svietivosti, ktorá je oproti klasickým žiarovkám oveľa výraznejšia. Aj napriek tejto intenzívnej sile svetla však dokážu LED svetlá v domácnosti značne ušetriť náklady na elektrickú energiu. Z toho dôvodu sa často využívajú rôzne druhy LED osvetlenia aj pri stavaní moderných nízkoenergetických rodinných domoch a iných stavbách. Ďalšou výhodou, ktorá je typická pre LED svetlá, je možnosť vlastného výberu teploty osvetlenia, a to pomedzi teplou, studenou či neutrálnou bielou. Niektoré druhy LED žiaroviek ponúkajú na výber omnoho viac farebných možností, ktoré sa dajú následne prepínať podľa nálady. Bodovky je možné použiť ako primárny zdroj osvetlenia danej miestnosti, ale rovnako sa najmä farebné možnosti využívajú na spríjemnenie atmosféry či dotvoreniu dizajnu. Vrátane farebnosti sa vyznačujú LED žiarovky aj pridanými režimami, ktorými sa dajú stmievať, blikať, časovať alebo nastavovať farebné prechody. To všetko si dokážete navyše zvoliť prostredníctvom ovládaču na diaľku či mobilného zariadenia.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Moderné bodové LED svetlá a ich výhody