Cyklistika, nazývaná aj jazda na bicykli alebo bicyklovanie, je použitie bicykla na dopravu, rekreáciu alebo šport. Nielenže jazda na bicykli je vysoko efektívna, cyklistika je vo všeobecnosti super a bez ohľadu na to, ako bicyklujete, budete cvičiť, zatiaľ čo šetríte svoje peniaze. Od učenia sa jazdiť na bicykli k nájdeniu vybavenia, ktoré potrebujete, tento šport má špecializovaný obchod aj v najmenších mestách.

cyklistika

Preteky a súťaže
Ak uvažujete o pretekoch a máte bicykel, je potrebné vedieť, kde začať. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dostať vás na cestu:
• Aby ste mohli úspešne súťažiť na bicykli, musíte byť v dobrej kondícii. Väčšina súťaží vyžaduje, aby boli jazdci schopní zostať na bicykli asi dva alebo tri hodiny jazdy. Ak naozaj radi jazdíte a strávili ste veľa času tréningom, je pravdepodobné, že ste pripravení na jazdu na konkurenčnú úroveň.

• Skupinové jazdy sú skvelým spôsobom na precvičenie bicyklov. Začiatočná skupina s vodcom, ktorý vám pomôže s zručnosťami, je skvelý spôsob, ako sa dostať do skupinovej jazdy. Ak sa pripojíte do klubu, vstúpite do pretekov pod názvom klubu a využívate možnosti nákupu tímového oblečenia. Pick-up jazdy sú menej štruktúrované, niektoré otvorené pre všetkých a účasť v iných je len na pozvanie.

kola

• Získavanie skúseností so skúseným pretekárom ako mentorom je neuveriteľne užitočná pre každého, kto sa zaujíma o šport. Keď niekto vás vezme pod svoje krídlo a ukáže vám všetky veci, budete mať o zážitok postarané.
• Sledovanie profesionálov je fantastickým spôsobom, ako sa zoznámiť s pretekmi na bicykli. Môžete sledovať preteky na bicykloch, ako je Tour de France, na internete alebo v televízii. Sledovanie spolu s komentátormi vám pomôžu naučiť sa pretekárske taktiky a zručnosti.
• Čítanie o pretekoch na bicykloch je ďalší skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s pretekmi.