Nezařazené

Jazda na bicykli

Cyklistika, nazývaná aj jazda na bicykli alebo bicyklovanie, je použitie bicykla na dopravu, rekreáciu alebo šport. Nielenže jazda na bicykli je vysoko efektívna, cyklistika je vo všeobecnosti super a bez ohľadu na to, ako bicyklujete, budete cvičiť, zatiaľ čo šetríte svoje peniaze. Od učenia sa jazdiť na bicykli k nájdeniu vybavenia, ktoré potrebujete, tento šport má špecializovaný obchod aj v najmenších mestách.

cyklistika

Preteky a súťaže
Ak uvažujete o pretekoch a máte bicykel, je potrebné vedieť, kde začať. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dostať vás na cestu:
• Aby ste mohli úspešne súťažiť na bicykli, musíte byť v dobrej kondícii. Väčšina súťaží vyžaduje, aby boli jazdci schopní zostať na bicykli asi dva alebo tri hodiny jazdy. Ak naozaj radi jazdíte a strávili ste veľa času tréningom, je pravdepodobné, že ste pripravení na jazdu na konkurenčnú úroveň.

• Skupinové jazdy sú skvelým spôsobom na precvičenie bicyklov. Začiatočná skupina s vodcom, ktorý vám pomôže s zručnosťami, je skvelý spôsob, ako sa dostať do skupinovej jazdy. Ak sa pripojíte do klubu, vstúpite do pretekov pod názvom klubu a využívate možnosti nákupu tímového oblečenia. Pick-up jazdy sú menej štruktúrované, niektoré otvorené pre všetkých a účasť v iných je len na pozvanie.

kola

• Získavanie skúseností so skúseným pretekárom ako mentorom je neuveriteľne užitočná pre každého, kto sa zaujíma o šport. Keď niekto vás vezme pod svoje krídlo a ukáže vám všetky veci, budete mať o zážitok postarané.
• Sledovanie profesionálov je fantastickým spôsobom, ako sa zoznámiť s pretekmi na bicykli. Môžete sledovať preteky na bicykloch, ako je Tour de France, na internete alebo v televízii. Sledovanie spolu s komentátormi vám pomôžu naučiť sa pretekárske taktiky a zručnosti.
• Čítanie o pretekoch na bicykloch je ďalší skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s pretekmi.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jazda na bicykli