Produkty

Výber LED žiarovky so správnou farbou svetla.

Ak vaša žiarovka vypovedala službu a vy plánujete nákup novej led žiarovky, možno by ste ešte pred návštevou kamenného obchodu alebo eshopu mohli zvážiť, či si neporiadite žiarovku, ktorá vám bude viac vyhovovať ako tá stará. Samozrejme, že nemáme na mysli finančne náročnú výmenu celého svietidla. Dnes už aj samotné žiarovky poskytujú toľko možností, o ktorých možno ani neviete.

led žiarovka

Takže predpokladajme, že máte v pláne nákup najpredávanejšej led žiarovky s označením E27. Jedná sa o žiarovku s klasickým Edisonovým závitom, takže si ju bezproblémovo zadovážite v každom obchode s led žiarovkami. O zamerať by ste sa mali hlavne na výber správnej teploty svetla, ktorú žiarovka vyžaruje. Pri tomto kritériu sa môžete stretnúť s týmito troma možnosťami:

  • Studená biela – túto farbu svetla mali prvé led žiarovky, ktoré sa dostali v minulosti na trh. Je to farba svetla, ktorá sa hodí skôr do pracovných priestorov, nie je vhodná na relaxáciu a oddych. Mnohí ju prirovnávali k farbe svetla v márnici. Aj vďaka tomu malo mnoho ľudí v začiatkoch negatívny sklon k led žiarovkám a celkovo k led osvetleniu.

  • Teplá biela – je to veľmi príjemná farba svetla, ktorá sa hodí do priestorov určených na oddych. Takže teplú farbu svetla by ste mali určite mať v spálni alebo v lampe v obývačke. Toto spektrum svetla môžeme prirovnať napríklad k svetlu sviečky alebo k svetlu zapadajúceho slnka.

  • Neutrálna biela – ak bude vaša žiarovka vyžarovať svetlo tohto farebného spektra, tak výsledné svetlo sa bude najviac podobať bežnému dennému svetlu. Ak máte výhrady k predchádzajúcim farbám svetla – teplej a studenej – neutrálna biela pre vás bude ideálnou voľbou.

led žiarovka

A teraz, keď poznáte rozdiely medzi jednotlivými farbami svetla, ktoré môžu led žiarovky vydávať, sa môžete rozhodnúť pre tú správnu, ktorá bude pre vás optimálna. Netreba zabúdať, že svetlo v priestore, v ktorom sa zdržiavame dlhšiu dobu, má veľký vplyv na našu psychickú pohodu, takže správny výber je určite veľmi dôležitý.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výber LED žiarovky so správnou farbou svetla.