Nezařazené

Dobrý sluha, ale o to horší pán

Keď sa začali rozmáhať smartfóny, bolo to ako zjavenie. Nebol to už iba telefón na volanie a písanie správ, zrazu ste mali v ruke maličký počítač, ktorý sa dokázal spojiť prostredníctvom internetu s celým svetom. No a potom ešte tie aplikácie. Na počasie, na výpočet optimálnej tepovej frekvencie pri športe, na počet ubehnutých kilometrov. Alebo len tak, hry pre zábavu alebo rôzne možnosti zisťovania možno aj nezmyselných informácií. Napríklad odkiaľ a kam práve letí lietadlo, ktoré vidíte na oblohe alebo mapa hviezdnej oblohy.

snowboarding

Nečudo, že mnohí, a bohužiaľ často dokonca aj deti, tomu všetkému tak podľahli, že si už svoj život bez tohto prístroja ani nedokáže predstaviť. Stále sa naň dívajú, neustále s niekým komunikujú, zisťujú aktuálne heslá na wi-fi v kaviarňach či reštauráciách a pritom zabúdajú, že reálny život je trochu niekde inde.
Patríte aj vy k tejto väčšine? Alebo radšej trávite čas v prírode, hoci aj na zasneženom svahu? To je samozrejme viac ako chvályhodné, pretože máločo človeku prospieva tak, ako pohyb. Na druhej strane však môžete aj vy využívať spomínané vymoženosti hneď, ako sa zastavíte. Môžete si kúpiť online snowboard, viazanie, topánky, doplnky a všetko, na čo si len spomeniete. A hneď potom sa pozrieť na snehové spravodajstvo, ktoré vás nasmeruje za ďalšími dobrodružstvami.

výbava

Dôležité však je nájsť vo všetkom rovnováhu. Vymoženosti moderných telefónov využívať vždy, keď je to praktické alebo nevyhnutné, ale neskĺznuť k tomu, že žijete len preto, aby ste sa dívali do displeja. Kto túto rovnováhu dokáže nájsť a zachovať, tomu sa žije oveľa príjemnejšie ako ostatným, ktorí sa dobrovoľne stali otrokmi obyčajných vecí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dobrý sluha, ale o to horší pán