Produkty

Kvalitná a pohodlná moto prilba je základ

Doba sa posúva vpred, pokrok je stále rýchlejší a viditeľnejší, čo však so sebou okrem pozitív prináša aj druhú stránku. Vyšší stupeň nebezpečenstva z viacerých strán, kedy sú jedným z mnoha príkladov naše cesty preplnené nervóznymi vodičmi a smrtonostne rýchlymi strojmi. Doba, kedy sa človek prevážal na Jawe a prakticky v bezpečí prešiel aj so smiešnou prilbou, tieto časy sú už naozaj retro a dnešný motorkár musí dbať predovšetkým na bezpečnú výbavu. Základom tejto výbavy je najmä kvalitná a pohodlná moto prilba.

závod

Ale takisto si treba uvedomiť, že dnes vidíme relatívne širokú sortu motorkárov, respektíve jazdcov, ktorí vlastnia vzájomne odlišné typy motoriek a tým pádom aj možno uprednostňujú vzájomne odlišné trasy a štýl jazdy. Z tohto dôvodu tak poznáme nie jeden, ale hneď niekoľko vzájomne odlišných typov moto prilieb. V stručnosti si predstavme ten základ:

  • Otvorené, integrálne, odklápacie, enduro a pretekárske.

Integrálne sa radia z hľadiska jazdy na rýchlejších motorkách k populárnej a zaručenej voľbe. Prilba pokrýva celú tvár a z pohľadu bezpečnosti je tak aj pri rýchlej jazde spoľahlivá, respektíve vaša tvár nepodlieha silnej nárazovosti vetra a v prípade pádu chráni celú hlavu. Disponuje prierezom umiestneným v zrakovej časti jazdca.

  • Vyklápacie sú hádam ešte o niečo populárnejšou alternatívou, ktorá rovnako pokrýva celú hlavu, no na rozdiel od integrálnej prilby disponuje vyklápacím otvorom v prednej časti, čo je z viacerých stránok veľmi praktické. Populárne sú série schuberth C3.

závodní motorka
Otvorenésa na rozdiel od vyššie zmienených líšia najmä tým, že nepokrývajú dolnú časť, čiže zuby a bradu. Ale o to sú ľahšie a šikovnejšie z viacerých praktických hľadísk, no predsalen vravíme skôr o type vhodnom pre nie príliš rýchlu jazdu.
Enduroa ako ich názov už vopred napovedá, sú špeciálnou kategóriou pre motorky využívané v teréne. Ich spodná časť uľahčuje dýchanie a ochranný štít bráni nečistotám, čo je pri jazde po prírodnom a pieskovom teréne neodmysliteľnou súčasťou.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kvalitná a pohodlná moto prilba je základ