Produkty

Ako šetriť prírodu?

Človek by si myslel, že niektoré veci už v dvadsiatom prvom storočí už skutočne nemusí riešiť. Ale, opak je pravdou, ako to už býva. Práve preto, že žijeme v takej pokročilej dobe, riešime veci oveľa viac. Všetko analyzujeme, o všetko sa staráme, jednoducho robíme všetko pre to, aby boli veci okolo nás tip top. Ale život tak jednoznačne nefunguje. A práve preto by ste mali myslieť na to, že niektoré veci musíte nechať voľne plynúť. Ale keď ide o závažné veci, mali by ste sa za ne postaviť. Dnešní ľudia však robia zo všetkého veľkú vedu. Napríklad aj z toho, aké svetlo si dajú do lampy.

žárovky

Ja viem napríklad veľmi presne, čo by som od svojej lampy alebo teda od jej podstaty a teda svietenia, očakávala.

  1. Aby poriadne svietila a aby ma pri čítaní neboleli oči, ako z niektorých slabých svetiel. Nepotrebujem predsa, aby sa mi na staré kolená pokazil zrak.
  2. Aby svetlo nebolo príliš agresívne. Nemám rada, keď si nemôžem vybrať z bieleho alebo žltého svetla, či z niečoho medzi tým.
  3. Aby som nemusela meniť lampu každý mesiac. Jednoducho, aby svietila skutočne dlho a aby aj šetrila životné prostredie. Dosť ho máme zamorené aj bez toho.

hodně žárovek

Toto všetko a ešte viac však vraj spĺňajú len led žiarovky e27. To mi povedal môj syn, ale mne sa tomu nechcelo veriť. Predsa len, svetlo ako svetlo, aký len v tom môže byť rozdiel. Vymenoval mi však presne moje podmienky, ktoré som mala od svetla. A to ma presvedčilo o tom, že by som mala rozmýšľať nad tým, čo za svietenie som si vlastne zvolila. Predsa len, občas je dôležité zainvestovať do niečoho, čo sa skutočne oplatí. Bola by som rada, keby aj ostatní ľudia mysleli na to, ako šetriť prírodu a kupovali si veci, ktoré sú na to naozaj určené. Keď si to už viem uvedomiť aj ja, musia si to predsa uvedomovať aj mladí ľudia, nemyslíte? Tak prečo to potom nerobia?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ako šetriť prírodu?