Nezařazené

Vyberte si niečo z technických vychytávok

Minimum techniky, ktorú denne využívame sú naše smartfóny. Nie sú už len prostriedkom komunikácie. Sú našim diárom, navigáciou, môžeme nimi natáčať videá, fotiť kvalitné snímky a nainštalovať si do nich aplikácie snáď úplne na všetko. Pozrime sa na novinky v technickom svete, ktorých nákup by ste mali zvážiť.
Pre milovníkov fotografovania sa začína stávať dron pomocníkom, na ktorého nedajú dopustiť. Je s ním navyše zábava. Z vtáčej perspektívy si môžete zachytiť momenty z vášho života. Lietajúci dron má v sebe zabudovanú kameru, ktorá sníva okolie z výšky. Vy ho ovládate na diaľku pomocou malého ovládača. Pozor však na to, že na prevádzkovanie drona potrebujete povolenie.

smart hodinky

Vašu ruku už nemusia zdobiť len hodinky. Fitness náramky ich nahradia skvele a navyše okrem informácii o čase vám pomôžu k lepšej kondícii a motivujú vás k vyšším výkonom. Dizajnom pripomínajú digitálne hodinky, ale majú v sebe ukrytých množstvo funkcií. Merajú vám kroky, vzdialenosť, tep, spálené kalórie a aj váš spánok. Stačí aby ste si ich prepojili pomocou aplikácie s mobilom a všetky dané informácie máte kedykoľvek poruke. Môžete si v nich nastaviť budík a mnoho iného.

Svoj príbytok si tiež môžete vylepšiť novinkami zo sveta technológií. Nainštalujte si do domu umelú inteligenciu, ktorá sa za vás postará takmer o všetko. Na diaľku môžete ovládať v dome klimatizáciu, kúrenie, môžete zhasnúť svetlo, zamknúť dvere alebo vetrať. Tento pomocník dokáže dokonca riadiť vašu domácnosť. Napríklad kontrolovať zásoby potravín v chladničke a následne tie, ktorých je nedostatok objednať on-line. Po nainštalovaní aplikácie do vášho telefónu budete vždy v spojení so všetkým, čo sa u vás doma deje.

watch

Ak nie ste priaznivci fitness náramkov, mali by ste si zakúpiť smart hodinky. Tie budú spojené s vašim telefónom a nemusíte ho tak nosiť stále v ruke, pretože smart hodinky vedia napríklad prijať hovor. Pomocou takýchto hodiniek môžete písať a odosielať správy alebo dostávať upozornenia s on-line sveta, vášho emailu alebo sociálnych sieti. Vyššie modely sú náhradou za platobné karty, pretože sa nimi dá platiť v obchode.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyberte si niečo z technických vychytávok