Produkty

Balkón, loggia a terasa

Terasa, loggia a balkón majú spoločný jeden bod. Ide o originálne miesto v domácnosti, ktoré je ideálne k odpočinku alebo štartu nového dňa s nádychom atmosféry, ktorú nám dodá jedine exteriér. Niekedy stačí tak málo, vziať do ruky pohár čaju alebo kávy, sadnúť si do tohto priestoru a vychutnať si východ Slnka a je nám skrátka fajn. Svoje miestečko na relax pravdepodobne potrebuje každý z nás a tieto priestory tak majú v súčasnosti vysokú nielen finančnú, ale aj akúsi duševnú hodnotu a sú zároveň žiadaným prvkom moderných domácností.

nerezové zábradlí

  • V prípade predaja bytu sú zároveň výrazným faktorom vyššej kúpnej ceny.

Nielen atraktivita týchto priestorov, ale predovšetkým ich praktické využitie sa stáva súčasným trendom, respektíve poznáme čoraz viac možností, ako dané priestory využiť podľa najnovších odporučení. To je jeden z najsilnejších faktorov ich popularity, a tak i rastúcej kúpnej ceny. Samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť priepustnosť svetla do interiéru. Každý zo spomenutých priestorov si však zaslúži konkrétny opis.
Balkón môžeme zaradiť k exteriérovej časti bytu. Zväčša vravíme o ploche menších rozmerov (1 m2 -2,5 m2 ). Táto plocha musí byť ohraničená neodmysliteľným bezpečnostným prvkom, a to zábradlím. Na vonkajšiu plochu sa ideálne hodí zábradlie z nerezu, čiže nerezové zábradlie. Balkón sa spravidla nachádza na bytovkách, no v poslednej dobe ho vidíme stále častejšie aj na rodinných domoch.

zábradlí

Loggiaje rozmermi väčšia, v podstate ide o taký chránený balkón väčších rozmerov (3 m2– 6 m2 ), ktorý nájdeme zarovno s fasádou domu, čím zmenšuje plochu bytu. Výhodou sú bočné steny, ktoré zaručia oproti klasickému balkónu viac súkromia. Doplnok v podobe zábradlia sa nachádza na prednej strane. Loggia vychádza najčastejšie z izby, ale výnimkou nie sú ani kuchyne.
Terasa vám ponúka spravidla 10 m2 až 20 m2 vonkajšieho priestoru za balkónovými dverami. Ide teda o väčšiu plochu, akú dnes nájdeme hlavne pri novostavbách.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Balkón, loggia a terasa