Nezařazené

Zdravý životný štýl – stravovanie

V snahe zbaviť sa zimných kilogramov podstupujeme množstvo diét, očistných kúr, zaraďujeme do svojho jedálničku stravu, z ktorej sa nepriberá a vylučujeme všetko čo je nezdravé. Ako sa vyznať v tom čo je vhodné a čo nie je niekedy naozaj náročné.

zelenina

Vitamíny
Na zdravom spôsobe života nie je nič ťažké. Všetci vieme, že zelenina a ovocie obsahujú vitamíny, stopové prvky a živiny, ktoré náš organizmus potrebuje pre správne fungovanie. Ovocie aj zelenina obsahujú málo kalórií, takže ich môžete zjesť väčšie množstvo bez toho, aby to zanechalo následok na vašej postave. Ak do svojho jedálničku zaradíte suroviny s obsahom vlákniny zlepšíte svoje trávenie. Niektoré druhy ovocia a zeleniny vám pomôžu schudnúť rýchlejšie ako iné. Je to vďaka ich termickému efektu. Žutím, trávením a vstrebávaním váš organizmus minie viac kalórií než prijme.

Bielkoviny
Potrebné bielkoviny dopĺňame z mäsa a rýb. Aby ste zbytočne nepriberali na hmotnosti je vhodnejšie siahnuť po chudom hovädzom mäse, hydine a rybách. Ryby obsahujú dôležité omega 3 a omega 6 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré znižujú zlý cholesterol a priaznivo pôsobia na náš organizmus.

Sacharidy
Ďalšia dôležitá zložka potravy. Ak sa chcete zdravo stravovať vylúčte všetok rafinovaný cukor z jedálničku a obmedzte pitie sladených nápojov. Ak vám horký čaj nechutí nahraďte v ňom cukor medom. Je pravda, že aj med obsahuje cukor, ale tento je pre organizmus zdravší. Cukry nájdete aj v ovocí, preto ak chcete zhodiť dajte si ovocie len doobeda, alebo tesne pred cvičením. Cukor v tele slúži ako rýchla zásoba energie preto sa pri akejkoľvek fyzickej námahe spáli ako prvý.  Večer by ste sa mali ovociu vyhýbať.

losos

Tuky
Veľký nepriateľ zdravého životného štýlu. Nepekné faldíky, ktoré sa snažíme všemožne zakryť sú dôkazom toho, že máme tuku v tele naozaj priveľa. Je dobré sa tukom v potrave vyhnúť čo najviac to je možné. Jedlá pripravujte bez oleja, na pare, varené vo vode, alebo pečené. Takto znížite príjem tukov na minimum a váš organizmus bude musieť načrieť do vlastných zásob.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravý životný štýl – stravovanie