Nezařazené

Železničná spoločnosť Slovensko

Tak ako všetko, aj toto má svoje výhody a nevýhody. Takisto aj vlaky zadarmo. Určite ste sa aj vy s tým stretli a možno ste už aj precestovali celé Slovensko vďaka tejto super výhode.

vlak

ü  Výhody
Určite je výhodou, že nám študentom a dôchodcom tým štát ušetril nemalé finančné prostriedky. Celú strednú školu som cestovala každý deň vlakom. Keby som si mala platiť každú cestu, tak ma v prvom ročníku vychádzalo na cca 5 € za týždeň. Za mesiac 20 € už nie je malá čiastka v študentskom chabom rozpočte. Takisto dôchodcovia už nezarábajú a ich dôchodky často nedosahujú ani minimálnu mzdu. Pritom často sú chorí a musia cestovať za doktormi. Tým, že majú vlak zadarmo, môžu sa tam dostaviť bez toho, aby minuli na cestu.
Môžete precestovať celé Slovensko. Ale samozrejme sa vám môže stať, že nebude čas, pretože ste študent a musíte študovať, učiť sa, brigádovať. Alebo nemáte s kým aj keby ste chceli, pretože všetci tí, s ktorými by ste išli, už nie sú študenti. ☹

ü  Nevýhody
Určite je nevýhodou, že tieto vlaky zadarmo sa musia z niekoho vrecka zaplatiť a to sú práve tí, čo pracujú. Pretože sa to platí z ich daní. A aj to by sa malo spomenúť v médiách, pretože sú ospevované len vlaky zadarmo, ale to čo za tým je, to sa už nespomína.
Takisto vlaky zadarmo nebude mať stále. Pretože na rýchliky sú obmedzené počty cestujúcich zadarmo a preto si musíte zaobstarať lístok niekoľko dní pred cestou. V deň cesty málokedy dostanete lístok zadarmo. Musíte si ho zaplatiť, ale stále platíte študentský, ak ste študent.

vláček

Preplnené vlaky. S tým sa môžete stretnúť, ak minimálne raz cestujete vlakom z Bratislavy štvrtok alebo piatok. Alebo ak cestujete v nedeľu večer do Bratislavy. Vtedy sa môže stať, že si miesto na sedenie nenájdete za celú vašu cestu a budete musieť stáť. Alebo sedieť na chodbe. A niekedy sa budete musieť tlačiť aj v chodbičke, pretože vlak je taký plný, že ani nemáte kam odpadnúť. Toť moja skúsenosť z vlakov. Ak cestujete na menej frekventovaných trasách môže to byť o poznanie lepšie.
Týmto by som uzavrela tento môj pohľad na vlaky slovenskej železničnej dopravy. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Železničná spoločnosť Slovensko