Nezařazené

Posielajú vás na služobnú cestu?

Väčšina zamestnancov vo väčších firmách už niekedy bola na služobnej ceste. V menších firmách sa to už tiež začína objavovať, pretože svet je poprepájaný oveľa viac ako v minulosti. Cestovanie už nie je také drahé a komplikované. Stáva sa dostupným pre všetkým a preto ho, čím ďalej tým viac firiem využíva. Niekedy sú aj náklady na školenia nižšie v zahraničí ako u nás a preto vás tam pošlú na školenie.

dohoda

Cestovné

Už teraz sa chytáte za hlavu, skade zoberiete peniaze na cestu? Veď je to tak ďaleko. Kto mi to zaplatí? Budem si musieť zobrať úver alebo pôžičku. Uf. Nič také sa nekoná. Všetky náklady na cestovné, je vám povinný zamestnávateľ preplatiť. Samozrejme, vy si ale nemôžte vyberať akým dopravným prostriedkom pôjdete. Myslím ale, že to oželiete a uskromníte sa. Väčšina firiem aj tak uprednostňuje leteckú dopravu pred autom alebo autobusom. Tak sa nebojte.

dekorace

Jedlo

Také isté mdloby vás prepadajú, keď si predstavíte, že si so sebou budete musieť zobrať zásoby jedla, keďže školenia sú od rána do večera a vy si nestihnete ani nakúpiť. Toto je na vás. To, čo sa prestravujete, dostanete zaplatené, je to určitá čiastka na deň a väčšinou vám bohato postačí na stravu. Ale prax je väčšinou taká, že zamestnávateľ vám zabezpečí stravovanie v hoteli, v ktorom budete mať aj ubytovanie. A väčšinou sa v ňom odohrávajú aj školenia, takže nemusíte nikde cestovať.

káva

Ubytovanie

S tým si nemusíte robiť žiadne starosti. Zamestnávateľ je povinný vám objednať hotel na prespanie a tak isto ho aj zaplatiť. Veď nejdete vy na výlet, ale on vás tam posiela, pretože to on chce. Z jeho vôle.
Takže vám prajem krásnu služobnú cestu a snáď sa vám podarí aspoň trošku preskúmať krajinu, v ktorej sa budete nachádzať na pár dní. Väčšinou je to tak naplánované, aby ste stihli aspoň nejaký čas stráviť aj pozeraním pamiatok alebo podobne. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Posielajú vás na služobnú cestu?