Nezařazené

5 zaručených tipov ako zväčšiť malú miestnosť


Vyriešte problém so svetlom
Nedostatok denného svetla je pri malých miestnostiach problém číslo jedna. Ak chcete miestnosť na pohľad zväčšiť, pustite dovnútra toľko svetla, koľko len môžete. Vymeňte ťažké a tmavé závesy za jemné a svetlé alebo len čipkovanú záclonku. Pokiaľ si vyberiete závesy, nezabudnite ich zladiť s farbou stien. Čo sa vzorov týka, opticky zväčšiť miestnosť vám pomôžu zvislé pásy.

nábytek

Vyberte správnu farbu stien
Pokiaľ sa rozhodnete vymaľovať si steny na bielo, pamätajte na jeden malý detail. A to, že nie je biela ako biela. Biela farba odráža svetlo a preto môže v menšej a tmavšej miestnosti nevhodná voľba bielej farby narobiť viac škody ako úžitku. Studené odtiene bielej sú skvelé pre miestnosti, kam má denné svetlo dopad väčšinu dňa, tmavšia miestnosť môže pôsobiť sterilne, matne a nezaujímavo. Vyberajte teda bielu s teplejším podtónom a nebojte sa jemných neutrálnych farieb ako sú béžová a sivá.

Investujte do zrkadiel
Zrkadlá sú najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom ako vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru, pretože odrážajú svetlo. Skombinujte niekoľko menších alebo väčších zrkadiel, zrkadlové dekoračné tapety alebo chrómované dekorácie, lampy či nábytok a okamžite uvidíte rozdiel.

obývák

Rozhodnite sa pre vhodný nábytok
Výber vhodného nábytku je pre menšiu miestnosť možno trochu frustrujúce, pretože musí byť nielen praktický s dostatkom úložného priestoru ale aj správnej veľkosti a farby. Pri výbere nábytku sa poohliadnite po multifunkčných kúskoch, ktoré vám ušetria miesto a pridajú napríklad možnosť posedieť si. Vyberajte si svetlejšie povrchy, kombinujte materiály ako svetlé drevo, sklo a kov, ktorý odráža svetlo. Skrine, komody a stolíky s nožičkami alebo kolieskami pridajú pocit vzdušnejšieho priestoru a zároveň sa ľahšie presúvajú a šetria miesto.

stolek

Neprežeňte to s dekoráciami
Dekorácie sú súčasťou každej izby a sú tou malou súčasťou ktorá robí z domu skutočný domov. Nie je treba to s nimi však preháňať a je lepšie a praktickejšie vybrať si pár minimalistických kúskov a živých kvetín, vďaka ktorým váš domov okamžite ožije. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5 zaručených tipov ako zväčšiť malú miestnosť