Nezařazené

Záchrana existuje

Dostali ste sa do nepríjemnej situácie, keď už ráno máte pocit, že vás čaká zase rovnaký deň strávený tíšením potomka a zabezpečovaním jeho potrieb? Vyzerá to, že si potrebujete trochu odpočinúť. Aj keď známa reklama tvrdí, že mamy si nemôžu zobrať dovolenku, môžete sa o malé voľno aspoň pokúsiť. Osloviť babičky ste zrejme už niekoľkokrát skúšali a málokedy to vyšlo, ostatní príbuzní majú svojich starostí dosť, tak čo s tým? Ak je dieťa už relatívne samostatné, to znamená má viac okolo troch rokov a patríte k obyvateľom hlavného mesta, pokúste sa vyhľadať na internete heslo súkromná škôlka bratislava.

Otvoria sa vám tým nevídané možnosti. Objavíte niekoľko inštitúcií, ktoré sú ochotné prevziať vaše každodenné povinnosti na svoje plecia, zabaviť dieťa, stráviť s ním čas plnohodnotne a niečo ho aj naučiť. Pritom bude v bezpečí, najedené a spokojné v spoločnosti rovnako starých detí a jeho budúcich možno aj celoživotných kamarátov. Nemusíte ho tam umiestniť na celé dlhé dni, môžete si sami vybrať čas, ktorý tam bude šarvanec tráviť. Potom už zostáva len jediné. Vymyslieť, čo budete s voľným časom robiť vy.

Môže sa stať, že prvé dni strávite nervóznym pobehovaním po byte a urputnou snahou aspoň chvíľu sa sústrediť na niečo iné ako na myšlienku, či mu nie je príliš smutno. O pár týždňov sa to ale upraví, nebojte sa. Potom môžete konečne sama v pokoji nakúpiť, odskočiť si na kávu s kamarátkou, ktorú ste už dlho nevideli, alebo sa môžete len tak bezcieľne ponevierať, pretože konečne budete mať čas.
Aj mamy totiž majú právo na svoj vlastný život. Nesmieme zabúdať na to, kým sme pred materstvom bývali, pretože je to síce úloha krásna, ale aj dosť náročná.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Záchrana existuje