Bývanie

Prečo chceme novú posteľ?

Väčšinou berieme do úvahy dve kritériá a to je cena a kvalita.
Prečo chceme novú posteľ?
o Tá stará vŕzga alebo sa nám na nej zle spí.
o Potrebujeme zjednotiť lôžko pre dve deti – poschodová posteľ
o Očakávate nový prírastok do rodiny.

palandy

1.) Ujasnite si, čo vlastne chcete.

V prvom rade riešime účel a tiež pre koho bude lôžko určené. Chcete nové pohodlie do vašej spálne alebo vás zaujímajú poschodové postele.
Základné delenie je nasledujúce:

· jednolôžková
· dvojlôžková
· manželská
· poschodová
· detská
· rohová

V každom prípade majú rozšírené možnosti. Patria sem napríklad zábrany, výsuvné lôžka, rebríky, šmýkačky alebo aj úložné priestory. Pokiaľ sa poznáte aj s výrobcom, môžete si nechať poradiť, čo je vhodné práve pre vás. Šikovný stolár vám dokáže urobiť aj detskú izbu priamo na mieru.

2.) Dôležité parametre a úprava

Pri výbere lôžka je dôležitým parametrom hrúbka materiálu. Mala by byť minimálne 25 milimetrov – platí pre silu bočníc, čiel a postraníc. Zaisťuje tak z hľadiska konštrukcie dôležitú stabilitu a maximálnu pevnosť. Solídny a poctivý výrobca vždy uvádza hrúbku materiálu, pretože vie, že je to veľmi dôležitá informácia. Pokiaľ nie je uvedené, vždy sa pýtajte. Posteľ by mala byť vždy pevná ako celok.

Čo sa týka povrchovej úpravy, pri dreve sa veľmi často používa lakovanie. Najprv je na túto procedúru musíme ale pripraviť a to vhodným obrúsením. Drevo musí byť hladké, zbavené mastnoty a prachu, až potom môžeme naniesť lak. Laky sú veľmi odolné a podčiarkujú kresbu dreva. Niektoré laky sú vhodné aj pre alergikov, navyše sú odolné voči odretiu a poškriabaniu, čo oceníte hlavne u malých detí.

palanda

V každom prípade myslite aj na vnútorné vybavenie, kde by nemal chýbať kvalitný rošt, ktorý môže byť nastaviteľný do niekoľkých polôh a ovplyvňuje aj tvrdosť matrace. Práve matrac je jedna z najpodstatnejších častí. Ideálna je tá z pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobí vášmu telu a váhe, u detí by som vyberala kokosovú. Aj lôžkoviny by mali byť antialergénne. Vankúš vyberajte kvalitný, aby podporoval krčnú chrbticu a vám sa pohodlne spalo.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prečo chceme novú posteľ?