Nezařazené

Vzťah k matematike

Kdesi to začína. Už v predškolskom veku sa detičky s radosťou učia počítať? Že im to dobre neide? Že  sa im nechce? Niekde je milí moji veru veľká chyba.
Začnite tým, že im kúpite nádherné farebné počítadlo  s desiatimi radmi farebných guľôčok. To len bude radosti. Áno – presne takéto počítadlo sprevádzalo aj vás aj vašich rodičov. Prečo nie vaše detičky? Nič dôležité sa na ňom za tie roky nezmenilo. Nakoniec- čo by aj malo?

tužky

V kombinácii s čiernou tabuľou prežije ešte desiatky rokov. Deti sa naučia kresliť kriedou a počítať pekne na počítadle. Najprv do päť – ale vo všetkých farbách- aby sa im to pekne v hlavičke zafixovalo a tak postupne pridávať po jednej jedinej guľôčke.

Ak nezaberá pri rátaní počítadlo- skúste s deťmi počítať cukríky. Na nich moje deti najlepšie pochopili základné matematické operácie:

  • Sčítanie
  • Odčítanie
  • Násobenie
  • Delenie

Bez stresu a nervozity. Nebolo veru tej sladkosti, ktorú by nebolo potrebné rozdeliť.
Prišla na rad:

  • Geometria

Nikto predsa nesmel mať ani o kúsok čokolády či keksíka viac, ako ten. Ktorý bol poverený delením. Vždy iný. Aby sa na to tešili. Rozhodovali. Zároveň počítali. Ani si to veru neuvedomovali, že aj týmto spôsobom sa im snažím vopchať do hlavičiek so sladkosťami aj kus tej ,pre niekoho nenávidenej, matematiky.

studenti

Nie je to len o matematike- je to aj o čestnosti ,o práve každého na rovnaký kus.
Ak sa vám to deti v predškolskom veku naučia- ostane im to na celý život. Zároveň zistíte, ktoré dieťa je aké. Ktoré by najradšej dalo viac ako mu ostane, alebo ktoré by najradšej polovicu zjedlo a až tak delilo. Takto milé mamičky presne budete vedieť aké črty charakteru driemu vo vašom dieťati a včas ich budete vedieť správne usmerniť.

Áno. Matematika to nie je len veda sama pre seba. Má rôzne iné prepojenia. Niet hádam odvetia či oblasti, kde by nebola prítomná.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vzťah k matematike