Nezařazené

Ochutnávka Afriky

Ak idete prvý krát na tento južný kontinent, potom máte iste strach z nepoznaného. Hovorí sa všeličo, najmä o nebezpečenstve pre bieleho turistu a preto si myslíme že navštíviť Juhoafrickú republiku ako africkú premiéru je tá vhodná voľba. Hlavným mestom je Kapské mesto, ktoré sa nachádza na juhozápade krajiny, kde je obývané Atlantickým oceánom,.

panorama

Kúsok odtiaľto je Mys Dobrej nádeje, ktoré je najjužnejším miestom a odporúčame vám ho navštíviť. Okrem výhľadu na útesy a oceán sa budete môcť pochváliť že ste boli na úplnom juhu africkej zeme.
Tento kraj okolo hlavného mesta, je známy svojimi vinicami a kvalitným vínkom. Ak tu teda prídete na dlhšiu dobu, zastavte sa do domácich vinárni kde vás určite radi pohostia a nabalia kvalitným vínkom, ktoré sa exportuje do celého sveta.
Zaujímavou atrakciou ktorú môžete zažiť na jednom z mála miest na zemi, je potápanie so žralokmi. Funguje to tak, že sa v oceáne nachádza klietka do ktorej skočíte a okolo vás plávajú žraloky. Následne vás vytiahnu z klietky na loď a máte postarané o celoživotný zážitok.

město

V hlavnom meste je množstvo secesných ako i moderných hotelov ktoré nie sú až tak drahé. Najdrahšie na pobyte budú letenky. Lety idú z Viedne zväčša s jedným prestupom, buď v Keni alebo Guiney podľa toho akú kombináciu si zvolíte.
Kapské mesto bolo kedysi holandskou kolóniou, ktorý ho využívalo ako strategický bod pri ceste do Indie. Je tu preto dostupného množstvo korenia ako i ovocia a zeleniny. Najlepšie bude ak si ich pôjdete kúpiť priamo na trh od domácich.
Ak budete túžiť po troche dobrodružstva, môžete navštíviť miesto kde sa ťažia diamanty ktorými je krajina preslávená alebo národný park kde môžete pozorovať zvieratá v ich prirodzenom teritóriu.
Keďže ide o bývalú holandskú kolóniu, domáci sú zvyknutí na Európanov, dokonca ich tu množstvo aj žije práve od čias kolonizácie takže už po generácie.
Veríme že táto ochutnávka vás navnadila na cestu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ochutnávka Afriky