Vzdelanie

Všetky potrebné informácie k teroristickému útoku v roku 2001

Táto katastrofa zo strany vyšetrovania:
Až štyri civilné lietadlá unieslo devätnásť turistov z islamskej skupiny al-Kájda.

útok

  • Dve z týchto lietadiel vrazilo do Svetového obchodného centra – pod vedľajším názvom dvojičky – v New Yorku. Obe tieto budovy sa zrútili.
  • Jedno z lietadiel vrazilo do budovy ministerstva obrany Spojených štátov – teda Pentagónu v štáte Virgínia.
  • A posledné lietadlo sa zrútilo do odľahlej oblasti v Pensylvánií. Po únose sa snažili cestujúci spoločne s tímom posádky dostať lietadlo pod svoju kontrolu, no to sa im žiaľ nepodarilo a lietadlo sa zrútilo do poľa. Tento pád nikto neprežil. Tento ich boj o prežitie bol sfilmovaný a volá sa Let číslo 93.
  • Teroristický útok si vyžiadal 2 996 ľudských životov a približne 6000 zranených, z viac ako 70 krajín sveta.

USA dlho nečakali s odpoveďou a spustili Vojnu proti terorizmu. To znamenalo útok na Afganistan, aby mohli poraziť Taliban, ktorý priamo ál-Kajdu podporoval. Mnohé krajiny na čele s USA prijali zákony protiterorizmu.

hasič

Islamská organizovaná skupina si nevybrala tieto ciele náhodne. Svetové obchodné centrum stojace v časti Manhattan, reprezentoval New York a celkovo Spojené štáty ako ekonomicky vyspelé. Sídlo Ministerstva obrany bolo terčom predovšetkým tým, ako veliteľstvo ozbrojených zložiek dodnes pôsobí ako značka vojenskej krajiny. Keby pasažieri spomínaného letu 93 nezasiahli, stroj by pravdepodobne zasiahol ďalší monument Spojených štátov Amerických. Mnohý špekulanti sa domnievajú, že to mal byť priamo Biely dom ako sídlo najvyššej hlavy štátov.
Táto tragédia poznačila v plnej sile  celý svet. To, že sa sprísnili prehliadky na letiskách je len minimum z toho. Ovplyvnilo to ekonomiku, nie len USA, ale aj celého sveta. Mohli diskutovať o zmysloch NATO. A predovšetkým, ľudia konečne zistili, že čo to je terorizmus. Bohužiaľ najviac na to doplatili rodiny mŕtvych.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Všetky potrebné informácie k teroristickému útoku v roku 2001