Business

Staňte sa umeleckým dielom

V minulosti vyžadovalo vyhotovenie a vyvolávanie fotografií množstvo času a úsilia. Éra smartfónov to však zmenila. Zo zachytenia jedinečných okamihov vo fotoalbumoch sa stala záplava fotografií na pamäťových kartách a USB kľúčoch. Kvalita sa zmenila v kvantitu a my sme sa naučili na svet pozerať cez objektív fotoaparátu. Prišli sme o magické okamihy radosti, keď sa nám v tmavej komore ukázali na fotografii siluety ľudí, aj o spoločné rodinné momenty prezerania fotoalbumov. Namiesto toho začali vznikať facebookové stránky samozvaných fotografov a profily na Instagrame plné fotografií identických póz a miest.

Návrat do minulosti

Keďže vyššie uvedený popis sa dá chápať ako tragédia modernej doby a odpor k pokroku, tak budem pokračovať vyvrátením tohto omylu. 21. storočie má pri zachytávaní a spredmetňovaní neopakovateľných okamihov množstvo výhod, ktoré v predchádzajúcich obdobiach chýbali. Z fotografií si dnes namiesto albumov môžeme pomocou online stránok vytvoriť fotoknihy, svadobné oznámenia, magnetky a mnoho ďalších spomienkových predmetov.

Ďalšie interesantné využitie fotografií ponúka stránka Fotoobrazy na plátno, výroba obrazov z fotografie, vďaka ktorej sa každý z nás môže stať umeleckým dielom. Táto webová adresa ponúka návrat do minulosti s nádychom modernosti. Nepotrebujeme bulvárnych fotografov ako hviezdy z Hollywoodu, aby sme sa stali tvárou najznámejších magazínov ani Leonarda da Vinciho, aby nás zvečnil ako Monu Lisu. Stačí, ak si vyberie z množstva selfie v našom smartfóne a necháme si vytvoriť obraz.

Minulosť s nádychom modernosti

Benefitom tejto možnosti nie je iba to, že sa všetci môžeme cítiť ako slávne osobnosti, za ktorými behajú fotografi snažiaci sa prísť s nejakou senzáciou. Je to aj alternatíva, ako si vytvoriť hmotnú spomienku a zvečniť tak neopakovateľnú chvíľu z nášho života. Rovnako sa môže stať jedinečným bytovým doplnkom, vzácnym obrazom, ktorý jestvuje len v jedinom vyhotovení na celom svete alebo darčekom pre našich milovaných.

Majiteľ takéhoto fotoobrazu pôsobí ako osobnosť s vycibreným vkusom a stáva sa objektom komplimentov od svojich blízkych, čo pomáha zvýšiť sebavedomie a podporuje sebalásku. Ak vás moje slová zaujali a chceli by ste vedieť viac, navštívte stránku Fotoobrazy na plátno, výroba obrazov z fotografie a ukážte svetu svoju jedinečnosť!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Staňte sa umeleckým dielom