Nezařazené

Skryté funkcie nášho smartphonu


Dnešný článok bude o novinke ktorá Vám uľahči na telefónoch s veľkými displejmi zo systémom Android pri prehliadaní webových stránok.
·         Určite už vete že nie vždy je jednoduché dostať sa na horný okraj displeja , obzvlášť u telefónov Samsung Galaxii S8 Plus ktorý má uhlopriečku displeja 6.2 palcov. K tomu aby ste si uľahčili ovládanie jednej ruky budete potrebovať webový prehliadač Google Chrome ktorý je zdarma ku stiahnutí v obchode Play, Hore do zadávania adresy napíšete príkaz chrome ://flags /#enable-chrome-home , potvrdíte a dostanete sa do nastavenia experimentálnych funkcii  a jeho fungovanie môže fungovať hocijako   preto je to na vlastné riziko.
nápis google

·         Ale mám to vyskúšane na viacero zariadeniach . V ponuke si vyberiete chrome home Android zvoľte si aktívny a dajte obnoviť stránku. Teraz sa Vám aplikácia reštartuje a zásadnou zmenou je že lišta z hora sa presunula dole. To znamená že sa Vám Google Chrome bude lepšie ovládať. Kto by si to chcel ešte vylepšiť musí si stiahnuť vývojársku edíciu teda Google Dev. Dev znamená developer alebo vývojár.
·         Google nám dá vyskúšať novinky v programátorskom rozohraní o mesiac , dva skôr pokiaľ sa dostanú do verzie Google chrome. Spustite si Google Dev , na domovskej stránke máte záložky aby ste ich mali po ruke. Daľšiov položkou sú stihnuté súbory ktoré nájdete tiež v obľúbenej lište . Mne sa tú páči jedna vec. Keď som na nijakej stránke a chcem ju rýchlo obnoviť kliknite dva krát  na tri bodky a stránku máte obnovenú.
smart phone

·         Je to hlavne preto lebo je tam tlačidlo pre obnovenia a prípadne ďalšie funkcie rovno po ruke. Ďalšia vec ktorá tam existuje je prepínanie existujúci záložiek a posúvanie z ľavá do pravá a funguje aj v klasickom Chrome. Tak čo pozdáva sa Vám dnešný návod ? Je to skôr pomôcka pre tých ktorý majú smartphon z veľkým displejom a nedočiahnu na celú  obrazovku.. Je to celkom dobrá vec ktorá určite stojí za vyskúšanie.  

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Skryté funkcie nášho smartphonu