Nezařazené

O vráskach

Je faktom, že pokožka bohužiaľ vekom a časom starne po celom tele a to predovšetkým tam, kde bola vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Zmeny ktoré so sebou ruka v ruke prináša poškodenie od slnka zahŕňa suchosť, ovisnutosť, kožné výrastky a vrásky. Vrásky v zásade možno rozdeliť do dvoch kategórií a to sú jemné línie na povrchu a hlboké ryhy. Všeobecne práve liečba prvej kategórie vrások je jednoduchšia.
šťastné oko
Pri druhej kategórii často pomôže už len plastická chirurgia. Za vznik vrások môže najmä fajčenie, typ pokožky – ľudia s albínskymi črtami sú viac náchylní na poškodenie slnkom, účes, oblečenie a všeobecne pobyt na slnku za účelom vykonávania svojej práce v priebehu niekoľkých rokov. Liečba dostupná na odstránenie vrások obsahuje lekárske ošetrenie pomocou vitamínu A, alfa-hydroxy kyseliny, antioxidanti a hydratačný krém a invázne procedúry ako napríklad peeling kyseliny glykolovej, hĺbkový peeling, dermabráziu, laserový resurfacing, chirurgické zákroky a starý známy botox.
 
Tvorbu vrások podporuje fajčenie, stupeň pigmentácie pokožky a to tým spôsobom, že vyšší stupeň je lepší, slnečné žiarenie, vlasy pretože niektoré účesy poskytujú ochranu pokožky pred slnkom, oblečenie ako pokrievka hlavy, dlhý rukáv a iné. Ďalej to sú profesijné a rekreačné pobyty na slnku, na tvorbe vrások môže mať svoj podiel aj dedičnosť a množstvo podkožného tuku jednotlivca a to tým, že ľudia s viac podkožným tukom majú menej vrások ako ľudia s nižším podielom podkožného tuku.
 bílé cigarety
Faktom však je, že vrásky pod očami môžu byť ošetrené aj v pohodlí vášho domu.
Šťava z ananásuje známa pre jej aktívne enzýmy – bromelín, ktoré sú protizápalové a sú prirodzenou formou alfa-hydroxy kyselín, ktoré pomáhajú ošetrovať vrásky. Ananás má tiež sťahujúce účinky a je možné s ním dosiahnuť efekt ako pri peelingu.

Ricínový olejpôsobí ako vyživujúce hydratačné sérum na udržanie pokožky v okolí a pod očami, jemnej, ohybnej.
Masírovaním pokožky pod očami jemnými pohybmi s rozmarínom na pár sekúnd, dokáže urobiť veľa pri ochrane pokožky pred vráskami.

Dobrým spôsobom ako zabezpečiť vašu pokožku v okolí a pod očami dostatočne hydratovanú je použiť nakrájané plátky uhorky pre zvláčnenie pokožky.
Medje prírodný hydratačný a zvlhčujúci prostriedok, azázvor pomáha pri cirkulácii krvi v tejto oblasti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O vráskach