Business

S.r.o. je najrýchlejšia cesta ako začať s podnikaním

Niekedy v živote nastanú chvíle, keď sa chceme posunúť z miesta a začať robiť niečo iné, zmeniť prácu alebo rozbehnúť vlastné podnikanie. Všetko je možné, stačí sa rozhodnúť, ktorým smerom sa chceme vydať a začať podnikať kroky k tomu, aby sa nám všetko podarilo podľa našich predstáv. Jednou z možností je založiť si s.r.o.

Rýchle vybavenie online

Spoločnosť s ručením obmedzeným môžete založiť sám alebo spoločne s ďalšími spoločníkmi, môže ich byť až 50. Základné imanie s.r.o. je 5000,-eur a každý zo spoločníkov za jej záväzky ručí výškou svojho nesplateného vkladu, ktorý je zapísaný v OR, ale môžete založiť s.r.o. bez základného imania. Vklad do spoločnosti môže byť nepeňažný alebo peňažný, no vždy sa musí dať cena vkladu aj reálne ohodnotiť peňažnou menou. Na Slovensku patrí s.r.o. k najrozšírenejším formám podnikania, pretože jej založenie je jednoduché a fungovať môže začať hneď po podpise zakladateľskej listiny. Každý začiatok je však ťažký, aj pri začiatkoch s podnikaním treba splniť niektoré povinnosti.

Začína sa to spoločenskou zmluvou či zakladateľskou listinou, ktorú treba podpísať, spracovať všetky potrebné dokumenty a vznik spoločnosti potom treba nahlásiť aj úradom. Kým ešte donedávna sme všetko museli obehať a vybavovať osobne, dnes je zalozenie sro to možné aj online. Každá firma musí niekde sídliť, teda do OR treba uviesť aj adresu spoločnosti. Nemusí ísť len o sídlo na Slovensku, ale je možné mať sídlo aj v okolitých štátoch. Všetky úkony pri zakladaní s.r.o. sú aj spoplatnené, poplatok za založenie, vznik a podobne, preto je vhodné vopred sa oboznámiť s tým, aké náklady budete musieť znášať a ako si ich minimalizovať.

Bez technických vymožeností to nejde

Ak sa rozhodnete osloviť spoločnosť, ktorá za vás vybaví všetky náležitosti na založenie s.r.o, tak bude môcť začať fungovať do 48 hodín iba za 290,-eur. V cene sú zahrnuté konzultácie, kompletná dokumentácia, zakladateľská zmluva, podania návrhov do OR a ŽR a tiež preberanie dokumentov od úradov a súdov.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S.r.o. je najrýchlejšia cesta ako začať s podnikaním