Bývanie

Kde bývať?

Ak sa obzeráte po novom bývaní, určite vám neunikli ceny bytov. Za posledné roky vzrástli niekoľkonásobne a čím ďalej, menej ľudí si môže dovoliť takýto luxus. Často krát ide o staršie byty, ktorých životnosť je obmedzená. Práve preto sa začalo vo veľkom s výstavbou domov. Malé bungalovy začali rásť ako huby po daždi. A to najmä vďaka nižším nákladom. Prečo by ste mali zvážiť skôr stavbu domu ako kúpu bytu?

moderní vila.jpg
 
Financie                                 Aj keď začať stavať nie je lacná záležitosť, malý bungalov vás bude stáť rovnaké prostriedky, v niektorých lokalitách ešte aj menej, ako byt v rovnakej rozlohe. Počet bytových jednotiek sa stále znižuje a preto rastie ich cena. Pokiaľ máte k dispozícií pozemok, nemáte nad čím rozmýšľať. Výhodou rodinného domu v dnešnej dobe sú aj náklady na bývanie. Energetické stavby ponúkajú možnosť šetrenia na kúrení či spotrebe vody. 
Podľa predstáv                       Pribúdajúcou výstavbou pribúdajú aj stavebné firmy, ktoré vám dokážu splniť každé jedno želanie. Zvolíte si vlastný projekt, rozlohu, rozloženie aj materiál. Dom na kľúč je ideálnou voľbou pre tých, ktorí nemajú čas a chcú sa rovno nasťahovať. Ceny takýchto projektov sa pohybujú od 80 000 € a závisia od náročnosti a rozlohy. S dostupnosťou takýchto služieb skutočne nie je núdza a vy si len vyberiete, kto vám zabezpečí hotové bývanie. Na nezaplatenie je tiež záhrada pod oknami. Bazén, vírivka, detské ihrisko či sadenie byliniek je pre rodiny s deťmi najlepšia voľba.        

domeček.jpg
 
Parkovanie                             Pre niekoho možno nepodstatná vec, ale pokiaľ máte skúsenosti s bývaním v byte a neprislúchalo k nemu parkovacie miesto, viete, že prísť domov v poobedných hodinách a hľadať miesto pre vaše auto pred panelákom, nie je práve najpríjemnejšia vec. Garáž prepojená s interiérom vám poskytuje miesto pre auto a nemusíte sa oň báť ani čo sa týka krádeže alebo ochrany pred vonkajšími vplyvmi.         

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde bývať?