Nezařazené

Máte radi mačky?

Existujú len dva typy ľudí. Tí, ktorí mačky neskutočne milujú a tí, ktorí ich z duše nenávidia. Najlepšie však na tom je, že ľudia, ktorí nemajú radi mačky, na to vlastne ani nemajú žiadny špecifický dôvod. Proste ich nemajú radi, lebo… prečo vlastne? Ich odpoveď je väčšinou, že sú falošné alebo, že sú jednoducho neúprimné. Sú však toto reálne dôvody? My sme presvedčení o tom, že ani zďaleka. Prečo by mal byť dôvodom nenávisti k nejakému zvieraťu to, že mu príde falošné? Raz niekto povedal, že pes je duchom sedemročné dieťa, kým mačka tridsaťročný dospelák. A asi na tom aj bude niečo pravdy. Kým pes má na vás náladu vždy, mačka jednoducho musí mať dobrý deň.

kotě
 
Keď raz dobrý deň nemá, máte smolu. Bude okolo vás chodiť, bude na vás zazerať a bude sa tváriť urazene. Na druhej strane, je len na vás, čo k životu potrebujete. Buď chcete niekoho, kto za vami bude neustále chodiť a bude vám prejavovať vašu lásku, alebo chcete nezávislého spoločníka, ktorý si poradí aj bez vás. Možno to niečo hovorí aj o vás a o tom, ako sa staviate k životu. To by potom hovorilo o tom, že keď máte sklony ku milovaniu psa a mačky odmietate, chcete istotu. Chcete istú lásku, ktorá sa vám bude neustále prejavovať a bude vám stále k dispozícii. Potrebujete to k životu. No na druhej strane mačky nie sú takéto bezprostredné. Takže taký nie ste ani vy, ak máte sklony k nim inklinovať.

kočka
 
Je zvláštne, čo všetko o nás dokáže prezradiť práve naša preferencia, čo sa týka zvierat. A zvláštni sú aj ľudia, ktorí vyslovene nepreferujú jedno zviera, ale majú napríklad radi aj mačky, ale aj psy. Asi to hovorí nielen o ich láske k zvieracej ríši, ale aj o tom, ako pristupujú k životu, nemáte ten pocit? A čo vy? K čomu máte bližšie? Možno by ste predsa len mali svoj odpor k mačkám nejako prehodnotiť. Sú čokoľvek, len nie falošné.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Máte radi mačky?