Nezařazené

Odkaz pre učiteľov, alebo pravda má viac tvárí

Možno to cítite podobne. Ak sme chodili do školy, boli sme ešte príliš mladí a možno trochu hlúpi, zaujímala nás len zábava a sloboda, ale už vtedy sme niektorí pocítili nespravodlivosť a zlobu. Akonáhle výjdeme školu, máme oprávnený pocit, kedy sa chceme niektorí dozvedieť oveľa viac. Nakoniec možno zistíme, že škola nás okrem počítania, čítania a písania nenaučila takmer ničomu podstatnému. Takisto možno zistíme, že mnohé informácie, či bežné situácie nefungujú tak, akoby mali.

škola

V mladom veku vytvárajú učitelia a podoné autority žiakovi predstavu, že svet, ktorý vytvorili dospelí je bezpochyby správny a pokiaľ mladý človek vidí, že niečo nie je v poriadku, tak to argumentujú tým, že v poriadku nie je žiak, poprípade dostane poznámku či predvolajú rodičov. Dúfajú však, že mladý človek dozreje, výjde školu a bude z neho zaradená a bezchybná ovca, ktorá nebude mať ďalšie otázky a všetko zoberie štýlom, že všetko okolo je v 101% poriadku a musím sa zaradiť tam, kde si to ostatní budú predstavovať.

motivace

Vážení učitelia, autori učebníc a podobné autority,
je nás viac, ktorí sme nepochopili a rebelujeme ďalej, pričom hľadáme ten správnejší svet, s tým dnešným sa nedokážeme zmieriť a vonkoncom nedokážeme zapredať a stratiť svojho ducha a názor. My sme tí praví, ktorí túžia po vzdelaní, pretože sme sa nezmierili a hľadáme odpovede. Či sú pre Vás korektné alebo nie, to je mi jedno, je mi len ľúto, že práve Vy, ktorí máte z mladých spraviť horlivých a pravduchtivých ľudí, im v tomto smere podkopávate nohy a práve Vy chcete, aby prestali hľadať odpovede, aby sa zorganizovali do jedného veľkého spolku, ktorý prestane rozmýšľať a bude v dospelosti posluhovať. Kto potom bude bojovať napríklad za Vaše vyššie platy?

Zaradené a „ukážkové“ ovce nie. Tie nájdu svoju kariéru a na Vás, na ľudí i ideály sa vykašlú.
A vy bratia moji nezaradení, hľadajte odpovede ďalej, máte pravdu, veľa vecí nefunguje správne. Preto hľadajme informácie ďalej a to z obidvoch strán, nielen z jednej učebnice, ktorá jediná má určite pravdu. Každá minca, no ja hovorím aj každá pravda, má dve strany.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odkaz pre učiteľov, alebo pravda má viac tvárí