Nezařazené

Drzé obhajovanie Modrej veľryby

Bolo to myslím začiatkom minulého roku, kedy našu spoločnosť ohromila desivá správa týkajúca sa obsahu webu. Toho obsahu je síce viac, no konkétne sa jednalo o škandál spojený s „hrou“ Modrá veľryba, ktorej sa pripisujú samovraždy mladých ľudí. K tejto téme som sa chcel vyjadriť i ja, no bál som sa, aby som Modrej veľrybe nespravil reklamu, aby ju niekto kvôli môjmu príspevku náhodou nenavštívil. Pretože vieme, že aj zlá reklama je reklamou. Ubehol už nejaký čas, vinník bol odsúdený, no prišli nové informácie o tom, že celá hra je vlastne jeden veľký „hoax“ a nedorozumenie.

velryba

•         Dnes sa môžeme dopočuť a dočítať, že deti v samovražedných skupinách tento obsah zdieľali, avšak obsah samotný vraj za ich samovraždu nie je zodpovedný. Vraj tento fenomén rozšírili samotné deti svojim zdieľaním a príspevkami.

 Osobne si myslím, že možno z malej časti ide o nedorozumenie, avšak to nič nemení na tom, že tento obsah s názvom Modrá veľryba je nepríjemný a škodlivý! Vraj bol len akýmsi doplnkom sociálnej siete v skupinách prevažne detí, ktoré uvažovali o samovražde. Vraj malo ísť len o nejaký marketingový ťah. Pekne hlúpy marketingový ťah!

dívka

•         Niekto predsa ale túto hru vytvoril a deťom dával divné inštrukcie!
 Ak to bolo také nedorozumenie, čo tam teda táto hra či obsah s názvom Modrá veľryba hľadala?!  To sa tam zjavila sáma od seba?!  Niekto ju tam musel najskôr dať, musel ju vytvoriť! Prečo práve v tejto skupine a prečo dávala deťom také zvláštne pokyny?!  Zástanci správy, že to bol len „hoax“ vravia o tom, že samotná hra tie deti nezabila. No to je myslím každému jasné, ale poviem Vám, nikomu ani zrovna nepomohla! Ten jej divný obsah a úlohy, to tým deťom určite nepomohlo! Skôr napomohlo k tej hroznej myšlienke! Každopádne ten obsah nie je ukážkový, skôr veľmi podozrivý. Našťastie je už z veľkej časti blokovaný, preto som sa odvážil tento článok napísať.

Tvrdenia, že ide len o „nevinné nedorozumenie“ sú rovnako škodlivé. Veď po týchto vyhláseniach sa stovky detí obracajú na nemenovaný slovenský portál, od ktorého žiadajú, aby im Modrú veľrybu opäť sprístupnili! Ak sa tento obsah opäť sprístupní, potom už zrejme stratím vieru v ľudské zmýšľanie.
Pritom sa to týka nášho okolia. Ruska, Česka i Slovenska!
Ja preto dúfam, že tento článok číta rozumný či dospelý človek, najlepšie rodič,  nie ovplyvniteľný hlupák či dieťa, ktoré by takúto hru zdieľalo či dokonca napodobňovalo! 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drzé obhajovanie Modrej veľryby