Nezařazené

Domov naše kráľovstvo

Čo je domov? Miesto, ktoré na nás vždy čaká, kedy sa už konečne vrátime späť, a tiež miesto po ktorom túži každý z nás. Predstavte si dlhý a náročný deň v práci. Áno, vtedy je domov presne to, čoho sa nevieme dočkať. Ako by to tam však malo vyzerať? No predsa podľa vašich predstáv, a čo najútulnejšie, aby ste sa tam cítili čo najlepšie. Vždy keď máte čas, chuť a treba upratať, tak upracte! Hneď sa vám bude lepšie dýchať. Keď vám tam niečo vadí, tak to zmeňte. Snažte sa, aby bolo všetko podľa vašich predstáv. Veď tam predsa bývate vy, tak prečo nie?

ložnice

Najdôležitejšia izba je spálňa. Tu naberáme silu do nového dňa. Tu sa naše telo regeneruje a naša myseľ odpočíva. Je dobre známe, že posteľ by nemala byť oproti okna. Tak tiež, by v spálni nemali byť žiadne iné rušivé elementy ako napr. zrkadlo, televízia, počítač a ani mobil. Ak sú takéto veci pre nás v izbe nevyhnutné, mali by byť čo najďalej, najlepšie ak sú zavreté v skrini alebo niečím priryté. Tiež by sme sa mali vyhnúť fotografiám a iným obrázkom na nočnom stolíku, aby nás pred spaním zbytočne nerozrušovali. Nad posteľ si však môžeme zakvačiť nejaký lapač snov. Najvhodnejší je z ametystu pretože tento kameň napomáha kľudnému spánku a prináša príjemné sny. Takýto lapač snov si kľudne môžete vyrobiť aj doma ak patríte medzi tých zručnejších. Dom alebo byt si však môžete vyzdobiť aj inými dekoráciami.

Typy na domáce dekorácie
Novým trendom je, keď si na stenu namaľujete strom a z neho sú rozvetvené rodinné fotografie v rámikoch alebo ich len tak nalepíte na stenu podľa toho, ako sa vám to lepšie páči. Takáto spomienková stena sa hodí na chodbu alebo do obývačky.
Tak tiež si môžete vyrobiť vlastné kvetináče napríklad z pet fliaš s rôznymi tvarmi. Fľaša môže ostať vrchnákom dole, bokom alebo sa dá odstrihnúť len spodok. Do takéhoto kvetináču si už môžete nasadiť čo chcete, či už sú to nejaké kvietky, bylinky alebo semiačka. Stačí už iba omotať drôt a niekde pripevniť alebo zakvačiť.

slunečnice

Počuli ste už o pletení z papiera? Je to celkom jednoduché. Stačí vám na to novinový papier, lepidlo a špajdľa. Ak chcete mať pevnejší spodok tak aj kartón, prípadne nejaký lak alebo farbu. Dámy si takto môžu vyrobiť rôzne košíky na kozmetiku a drobnosti. Dá sa vyrobiť aj väčší kôš na bielizeň alebo iné dekorácie na poličku. Záleží to len od vás a vašej fantázií.
Vyzdobte si váš domov takto pekne podľa svojich predstáv, aby ste boli šťastný vo svojom kráľovstve.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domov naše kráľovstvo