Nezařazené

Posilnite si imunitu už pred príchodom zimy!


1.      Dodajte telu antioxidanty
Prácou antioxidantov je bojovať proti voľným radikálom, ktorých sa telo potrebuje okamžite zbaviť. Predchádzate tak nielen nepríjemným chorobám spôsobených zmenou prostredia a sychravým počasím, ale účinne zabraňujú aj v tvorbe rakovinotvorných buniek. Ktoré potraviny alebo kde sa nachádza dostatok antioxidantov ? Predsa v šťavnatých a zdravých produktoch, medzi ktoré patrí zelenina a najmä ovocie známe pre ich mimoriadne vysoký obsah. Doprajte si teda pred nástupom jesene aj ovocie v podobe čučoriedok, ríbezlí a kiwi. Výborným nápadom na antioxidantovú bombu je spraviť si z týchto troch surovín smoothie.

teploměr

2.      Trocha pohybu nezaškodí
Kto povedal, že do fitka sa chodí len kvôli postave do plaviek, mal by si naštudovať o pohybe a zdravom životnom štýle trochu viac. Cvičenie vám nielen vyformuje krásnu postavu, ale telo zaň vďačí aj zvnútra. Nemusíte cvičiť o život, stačí si trikrát do týždňa aspoň na pol hodinku zacvičiť a cez deň si nájsť čas na prechádzku – tá sa zíde vždy obzvlášť ak vlastníte doma psíka.

3.      Otužujte sa
Je pravdou, že náš organizmus je veľmi citlivý na zmeny počasia, hlavne ak sa teplota zo dňa na deň zníži len o päť stupňov. Je nutné pripraviť sa na nepríjemné studené výkyvy počasia vo forme otužovania. Nemusíte hneď skákať ako šialení do studeného jazera – postačí vymeniť teplú vodu v sprche za studenšiu.

4.      Pite bylinkový čaj
Dajte na radu starších a ochutnajte čaj z čerstvo natrhaných byliniek. Existujú mnohé bylinné čaje dostupné v každej lekárni, niektoré sa dajú kúpiť aj vo vašom najbližšom supermarkete, no dajte prednosť lepšej kvalite. Obsahové látky sa okamžite dostávajú do krvného obehu a väčšina z nich má priaznivý vplyv na imunitné reakcie prebiehajúce vo vašom tele. Okrem toho majú aj protizápalové a antibakteriálne účinky. Za najlepšie a najúčinnejšie sa považujú dúška materina, echinacea purpurová a rakytník rešetliakovitý.

čaj

5.      Vyhýbajte sa chorým ľuďom
Radou nad zlato je naozaj neprichádzať do styku s chorými. Zabránite tak možnej infikácii, ktorá môže nastať kvapôčkovou infekciou – kašlaním, kýchaním a slinami. Takže aj keď svoju polovičku veľmi ľúbite, odložte bozkávanie do doby plného zdravia.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Posilnite si imunitu už pred príchodom zimy!