Životný štýl

Rozhodujte sa správne

Vedieť sa správne rozhodnúť je niekedy naozaj veľmi zložité. Naučiť sa správne rozhodovať je ale veľmi dôležité. Každý by sa mal vedieť samostatne rozhodnúť a nemalo by mu to trvať príliš dlho. Prečo? No predsa rozhodujeme sa každý deň! Hneď ako vstaneme rozhodujeme sa čo si spraviť na raňajky, čo si obliecť do práce či školy a počas dňa urobíme tisíce iných dôležitých rozhodnutí.

otázky

Ako ich ale robiť správne? No v prvom rade je dôležité si vedieť rýchlo premyslieť výhody a nevýhody. Vždy ak príde, niečo na rozhodovanie doprajte si chvíľu času. Postačí pokojne aj minútka a v rýchlosti si prejdite všetky možnosti a priraďte im výhody a nevýhody. Zo začiatku môžete používať pomocný papier aby ste mali lepší prehľad.

Následne už môžete zlepšovať iba čas za ktorý budete schopný sa rozhodnúť. Je potrebné to trénovať a nerozhodovať sa unáhlene, pretože to nemusí byť správne. Neskôr by ste to mohli ľutovať. Niekedy, však neexistuje správne rozhodnutie. No môžeme si zvoliť aspoň to menej zlé, ktoré nám prinesie viac prínosov.

Kedy sa rozhodujeme? Ani si to možno neuvedomujeme, no jednoducho neustále. Vždy príde niečo kedy si musíme zvoliť tú správnu cestu. Existujú také rozhodnutia, ktoré môžu veľmi významne ovplyvniť náš život a práve pri týchto si musíme dávať veľký pozor a dopriať si aj viac času. Pri takýchto dôležitých situáciách si treba zachovať pokoj a zdravý rozum.

rozhodnutí

Ak máme niekoho komu môžeme bezvýhradne dôverovať, nebojme sa ho požiadať o pomoc. Niekedy potrebujeme iba nestranný pohľad inej osoby. Keďže je tú tá možnosť, že sa nevieme celkom odosobniť. Práve preto nám pomôže len to ak nám niekto povie ako to naozaj je. Vyhneme sa tak nepríjemnostiam, ktoré by mohli nastať naším rozhodnutím. Umenie správne sa rozhodovať je niekedy naozaj zložité. Treba mať trpezlivosť a pevnú vôľu a zachovať si odstup.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozhodujte sa správne