Web

Obmedzenie od Instagramu o príspevkoch obsahujúce kozmetické procedúry, výrobky na chudnutie.

Instagram obmedzí ľudí vo veku do 18 rokov od toho, aby videli príspevky propagujúce produkty na chudnutie alebo typy kozmetických chirurgických zákrokov ako súčasť novej politiky zameranej na rýchlo rastúcu a kontroverznú sekciu marketingu ovplyvňujúcu vplyv užívateľov.
V niektorých prípadoch môžu byť príspevky úplne odstránené. Instagram bude uplatňovať vekové obmedzenie v prípadoch, keď príspevky zahŕňajú motiváciu ku kúpe alebo sú sprevádzané cenou za produkt. Spoločnosť úplne odstráni príspevky, ak tvrdia, že produkt na chudnutie urobí zázračný výsledok a je spojený s komerčnou ponukou, ako je napríklad zľavový kód.Webová stránka.jpg
Spoločnosť Instagram vyhlásila, že nikdy nepovoľovali propagáciu týchto produktov. Nedávny nárast vplyvných osobnosti a celebrít si však vyžiadal ďalšie kroky. Táto politika ovplyvní Instagram aj Facebook.
Aktualizovaná politika je súčasťou práce Instagramu, aby sa platforma stala „pozitívnym miestom pre všetkých“ a aby sa znížil tlak, ktorý môžu ľudia niekedy cítiť v dôsledku sociálnych médii.
Influenceri, ako Kim a Khloe Kardashian a Kylie Jenner, už boli dlho kritizované za podporu produktov na chudnutie. Influenceri , ktorí predávajú tieto výrobky sú potenciálne škodlivé pre mladých kupujúcich a často nefungujú. Instagram s ďalšími odborníkmi pracujú na zmene platformy.Nezdravé chudnutie.jpg
Nevyspytateľné stránky odvetvia diéty/detox sú nebezpečné pre mladých, vyvíjajúcich sa ľudí. Veľmi nebezpečné sú poruchy príjmy potravy a klamlivá predstava dokonalosti na sociálnych sieťach, ktorá je častokrát klamlivá, pretože telá a tváre na fotkách sú častokrát upravené. Užívatelia si zaslúžia rešpekt pred celebritami a vplyvnými osobnosťami.
Spoločnosť sa rozhodla implementovať novú politiku, ktorú môžu sociálne média zahrať pri vytváraní tlaku na ľudí, aby konali určitým spôsobom. Politika sa bude vyvíjať podľa potreby, smerujú  k pozitívnemu kroku k ochrane ľudí na sociálnej sieti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obmedzenie od Instagramu o príspevkoch obsahujúce kozmetické procedúry, výrobky na chudnutie.