Web

Google dovolí konkurentom ponúknuť predvolené nastavenie Androidu

Ak však majú byť vyhľadávacie spoločnosti ponúkané ako možnosť, budú musieť konkurovať tomu, čo platí spoločnosti Google, ak ich používatelia vyberú.
 
Rozhodnutie ponúknuť výber pri nastavovaní zariadení prichádza po tom, ako spoločnosť Google dostala pokutu za zneužitie svojho postavenia zo strany Európskej komisie.android.jpg
 
Jeden konkurent však varoval, že v dôsledku toho môžu používatelia prísť o prostriedky.
 
„Ak víťaz získa zákazku s najvyššou ponukou a nie najlepším vyhľadávacím nástrojom, potom je používateľom najväčší porazený,“ povedal Dr. Marc Al-Hames, generálny riaditeľ vyhľadávacej firmy Cliqz so sídlom v nemeckom Mníchove.
 
„Výber by mal byť o výbere súkromného alebo inovatívneho poskytovateľa.“
 
V júli 2018 bola spoločnosti udelená pokuta 4,3 miliárd EUR (4,8 miliárd dolárov; 3,72 miliardy GBP) za zneužitie jej postavenia na trhu.
 
Teraz sa uvádza, že od roku 2020 sa používateľom systému Android v Európskom hospodárskom priestore (EHP) – na širšom trhu ako v EÚ – zobrazí obrazovka, ktorá im poskytne výber zo štyroch možných poskytovateľov vyhľadávania, ktorí budú na svojich zariadeniach používať ako predvolené.
 
Pre každú krajinu bude existovať osobitný proces predkladania ponúk.
 
Spoločnosť stále pridelí používateľom troch vyhľadávacích služieb, z ktorých si môžu vybrať, aj keď všetci nespĺňajú minimálne kritériá.smartphone.jpg
 
„Víťazi aukcií a spoločnosť budú na obrazovke výberu náhodne zoradení,“ informoval o tejto zmene technický gigant na webovej stránke .
 
Nová obrazovka výberu poskytovateľa vyhľadávania sa zobrazí iba na telefónoch s Androidom, kde je predinštalovaná vlastná vyhľadávacia aplikácia.
 
Začiatkom tohto roka spoločnosť oznámila, že zmení spôsob zobrazovania výsledkov vyhľadávania v EÚ.
 
To zahŕňalo nasmerovanie používateľov na konkurenčné webové stránky na porovnávanie cien a obchodníkov, ktorí predávajú produkty.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Google dovolí konkurentom ponúknuť predvolené nastavenie Androidu