Bývanie

Nechajte sa inšpirovať profesionálmi aj vy!

Zariadenie detskej izby nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Nemali by ste preto nič podstatné podceňovať. Poďte sa preto pozrieť na to, ako by to vyriešili naši dizajnéri.
Nerobte chybu v tom, že svojim zlatíčkom zariadite detske izby štýlom „čo dom dal“. Prostredie, v ktorom budú vyrastať, je totiž ovplyvní na celý život. A podieľa sa aj na chápanie sveta okolo nich. U nás nájdete potrebnú inspiráciu.

Kráľovstvo pre princeznú
Každá školáčka potrebuje okrem postieľky a skrine aj písací stôl. Naša dizajnérka si vybrala anglický štýl a k tomu vybrala romantický nábytok vo farbe a patine biela na svetle ružovom podklade. Múr a nábytok opatrila decentnou tapetou v zámockom štýle.
Zázemie pre školákov
Taká izba ponúkne všetko, čo váš chrobáčik potrebuje. Posteľ s kvalitným matracom a úložným priestorom, pracovný stôl a správna stolička, veľa miesta pre všetky veci i priestor pre hranie. Architekti vždy s klientmi preberú ich priania a potreby a potom pristúpia k návrhu. Variant môže vzniknúť hneď niekoľko. Veľmi obľúbené sú 3D vizualizácie. Chce byť váš syn malým námorníkom? Potom nič nebráni tomu, aby spal ako na lodi a nad ním boli obrázky všetkých morí.

Atypická zostava skriniek a postelí
Ak máte priestor, ktorý nevyzerá klasicky, potom musíte pristúpiť k inému riešeniu. Môžeme napríklad vytvoriť atypické poschodie, kde bude postieľka. Najlepšie riešenie je nábytok na mieru, kde bude dostatok úložného priestoru a zároveň využijete priestor na maximum. Izba potom bude pôsobiť sviežo. Toho docielite použitím veselých farieb alebo tapetami s motívmi zvieratiek. Tým najmenším by sa mohlo naozaj páčiť prebudiť sa v africkej džungli.
Kto tu býva
V každom prípade by ste mali premýšľať nad tým, koľko detí tu vlastne bude bývať. Určite ich poteší, keď sa s nimi porozprávate o ich predstavách a snoch a aktívne ich zapojíte do premeny ich kráľovstva. Za ich rozžiarené oči to určite stojí. Starostlivo im vymedzte pokojné a pracovné zóny. Aj tí najmenší občas potrebujú súkromie. Nezabudnite ani na kvalitné osvetlenie, stoličky a matrace, aby aj ich spánok bol hlboký a mohli tak správne relaxovať.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nechajte sa inšpirovať profesionálmi aj vy!