Nezařazené

Návrat károvaného vzoru?

Káro sa túto jeseň teší veľkej obľube. Vzor štvorcového tvaru môže mať rôzne farby, tento rok letí najmä v odtieňoch šedej no nezaostáva ani červená alebo typicky jesenná horčicová farba. Odkiaľ tento vzor pochádza?

látka

 Slovo káro má korene v perzštine. Je odvodené zo slova shah, po slovensky šach. Ako už z tejto hry vyplýva, károvaný vzor by sme našli na šachovnici, kde sa striedajú čierne a biele štvorce. Toto slovo ako prvý v Európe používali Francúzi, ktorí károvaný vzor preniesli do módy. Paríž, ako mekka módy všetko sledoval a neušiel mu žiaden trend. Z Francúzska sa tento trend neskôr dostal do Británie. I známa britská módna značka Burberry je preslávená najmä vďaka tomuto vzoru. 
Momentálne sú trendy najmä šedé kárované nohavice ktoré aj najčastejšie vidíme na uliciach. Môžete ich kombinovať s vlneným bielym svetrom, béžovým kabátom a farebnými kotníkovými čižmičkami na dosiahnutie romantického jemného outfitu ktorý okorenia práve farebné čižmičky alebo s koženou bundou a teniskami čím docielite športový vzhľad i s takýmito elegantnejším kúskom.

Na spestrenie tmavého zimného oblečenia Vám skvele poslúžia farebné šály s týmto vzorom. Svoju službu urobia uviazané alebo len voľne prehodené cez bundu. Rozžiaria Váš deň farbou a zlepšia Vám náladu. V tomto prípade platí, čím väčší šál tým lepšie. Celkový dojem z outfitu podčiarknete zemitými očnými tieňmi a nebojte sa ani výrazných pier. Na pochmúrne počasie ako stvorený bordový odtieň rúžu.

mikina

Prinášame Vám zoznam top trendy kúskov s týmto vzorom:

  • nohavice
  • šál
  • svetrík
  • kabelka
  • baretka
  • peňaženka

Ak ešte v šatníku nemáte nič kárované a nemáte odvahu kombinovať vzorované nohavice alebo svetrík, začnite so šálmi čím sa  naučíte vhodne kombinovať vzory a farby. Celoročne nositeľným a efektným kúskom je peňaženka alebo kabelka. Naberte odvahu a spestrite si jeseň  a zimu farbami a vzormi.
 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrat károvaného vzoru?