Produkty

Estetika, elegancia a trend. (Nielen) to prinesú vášmu bývaniu sklenené prvky

Vlastnosti materiálu, akým je sklo radi a efektívne využijeme predovšetkým v našich interiéroch, čím sa rovnako priblížime k istým interiérovým trendom a formám estetického bývania. V spojení s využitím tohto materiálu je nám všetkým známa najmä vlastnosť v podobe optického zväčšovania, ktorého vizuálny efekt oceníme hlavne v menších priestoroch. Ale samotné využitie skleneného materiálu a jeho ďalšie originálne charakteristiky môžeme využiť prakticky všade, kuchyňa či obývačka rozhodne nie sú výnimkou.

Sklenený stolík, knižka položená na sklenenom stolíku

Sklenené interiérové prvkydokážu miestnosti dodať len ťažko nahraditeľný efekt a neuveriteľné vlastnosti s vysokou dávkou estetiky.
Konkrétne sa orientujeme na súčasné a teda moderné formy využitia skleneného materiálu, ktoré už nemajú podobu len okien či zrkadiel, ale takisto napríklad sklenených dverí, sklenených zábradlí, sklenených deliacich stien a ďalších elegantne, no pritom funkčne pôsobiacich prvkov. Súčasná technológia a trh so stavebníctvom nám umožňujú sklo využiť prakticky všade a takmer v každej forme, pričom výsledkom je estetický interiér a jedným z mnohých takýchto príkladov je sklenené zábradlie Lm Mont.

Tento prvok v podobe skleneného zábradlia sa po vizuálnej stránke hodí umiestniť prakticky ku každému domácemu alebo firemnému schodisku, výnimkou určite nie je ani balkón.

Balkón, sklenené zábradlie

Teraz si síce predstavíte luxusný dizajn, avšak takisto istú labilnosť. Aj napriek tomu, že takéto prevedenie zábradlia pôsobí krehko a jemne, v skutočnosti poskytuje dostatočnú odolnosť a pevnosť. Výhodou takéhoto prvku je rovnako fakt, že prepúšťa svetlo a teda schodisko ako aj jeho okolie budú prirodzene osvetlené, čím sa vyhnete nežiadúcim tmavým efektom.
Za zmienku ale určite stoja tiež sklenené priečky alebo deliace steny zo skla, ktoré si pamätáme skôr z kancelárskych priestorov alebo obchodných centier.
Táto forma sa však začína využívať tiež v klasickom bývaní a ide o trend. Vravíme o veľmi praktickom riešení v prípade, ak chcete rozdeliť priestor na niekoľko viditeľne oddelených častí, avšak vyhnúť sa absencii svetla či kompletnej izolovanosti od zbytku miestností.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Estetika, elegancia a trend. (Nielen) to prinesú vášmu bývaniu sklenené prvky