Nezařazené

Ako si pripraviť matchu

Matcha je špeciálny druh zeleného čaju, ktorý pochádza z Japonska. Obsahuje vysoký podiel kofeínu a tak je veľmi obľúbený ako náhrada kávy. Navyše obsahuje aj ďalšie látky, ktoré priaznivo pôsobia na mozgovú činnosť, koncentráciu a zlepšujú pamäť.

Tento zelený prášok sa dá pripraviť na mnoho spôsobov a to dokonca aj v pohodlí domova! Príprava matcha čaju je jednoduchá, rýchla a výsledok skvelý.

matcha latte

Potrebovať budete najmä kvalitnú matchu. Najzákladnejším variantom, ako si matcha čaj pripraviť je príprava v shakeri. Prášok môžete zaliať teplou, no aj studenou vodou. Záleží len na vás a vašich preferenciách. Vznikne vám tak lahodný a zdravý zelený matcha drink.

Obľúbeným spôsobom je aj matcha horúci čaj, kedy stačí zaliať horúcou vodou 2-4 g prášku v závislosti od toho, akú silu chete dosiahnuť. Pomer prášku a vody je taktiež individuálny. Ak chete docieliť hustejšiu konzistenciu, pridajte vody menej a naopak,ak chcete radšej redší nápoj, prilejte horúcej vody viac. Čaj môžete doplniť napríklad mliekom či rastlinnou náhradou, napríklad kokosovým, sójovým či mandľovým mliekom. Dochutiť si nápoj môžete medom, stéviou či čakankovým alebo agáve sirupom.

V letných mesiacoch môže vhod padnúť aj ovocný variant drinku, kedy stačí rozmiešať prášok so studenou vodou a pridať obľúbený džús. Skvelou kombináciou je matcha s jablkovým, ananásovým či pomarančovým džúsom. Pre extra osvieženie môžete pridať aj ľad a vychutnávať si lahodnú osviežujúcu dávku kofeínu.

príprava matcha nápoja

Matcha je vhodná aj ako extra ingrediencia do ovocných smoothie či ako prísada do cesta na chlieb, palacinky alebo iné dobroty. Nemusíte sa báť použiť ju aj do mliečnych kokteilov, zmrzlín či dezertov. Jej využitie je naozaj široké.

Populárnou verziou je aj matcha latte, ktoré nájdete aj v nápojových lístkoch mnohých podnikov. Obľube sa tento druh nápoja teší najmä v posledných rokoch. Pripraviť si ho môžete aj doma. Potrebovať k tomu však budete šľahač mlieka. Postup je jednoduchý, najprv si pripravíte atchu podľa vlastnej chuti- množstvo aj konzistencia je na vás. Takisto môže aj dosladiť. Následne si pripravíte napenené mlieko, či už teplé alebo studené a vlejete ho do pripravenej matche. Výsledkom bude lahodný jemný nápoj, ktorý vám dodá potrebnú energiu, no zároveň nezaťaží váš organizmus.

Neváhajte a objednajte si svoj matcha prášok ešte dnes a vyskúšajte chutné nápoje, ktoré sa z neho dajú jednoducho a rýchlo pripraviť aj v pohodlí domova.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ako si pripraviť matchu