Nezařazené

Zviera a byt

V stiesnených priestoroch bytu je niekedy ťažké vydržať ešte s jedným človekom, nieto ešte aj so zvieratkom. No zviera v byte nemusí byť žiadny problém, keď viete, do čoho idete a keď si dobre premyslíte výber domáceho zvieraťa.

pes u PC stolu
Je jasné, že kúpiť si do bytu takého psa, akým je napríklad bernardín, je úplná hlúposť. Veľké psy nie sú do bytu ani trochu vhodné, nielen pre priestor, ktorý zaberajú, ale hlavne preto, že to nie je dobré pre ich zdravie. Psíky, ktoré potrebujú veľa pohybu v malom byte vyslovene trpia. No ak túžite po veľkom plemene a máte dostatok času sa im venovať a chodiť s nimi na dlhé prechádzky, kde vybijú prebytočnú energiu, prečo nie?

Do bytov sú omnoho vhodnejšie malé psíky, ktoré dlhý pobyt vonku neznesú. Aj keď sú často veľmi hyperaktívne, sú takisto veľmi dobrí spoločníci a nemajú problém zostať v byte aj kým ste v práci. To však neznamená, že im môžete venovať menej času ako veľkým psíkom.
domácí potkan
Mnoho ľudí preferuje mačky, pretože sú to nezávislé stvorenia, ktoré takmer nikdy nevisia na svojom majiteľovi tak veľmi ako pes. No napriek tomu záleží od povahy, akým spôsobom sa bude vaša mačka správať. Sú hravé a prítulné, no keď jednoducho nemajú náladu, k ničomu ich neprinútite.

Ak máte malé dieťa, kúpu mačky radšej odložte, kým bude staršie. Málokedy znesú ťahanie za chvost a večné branie na ruky, určite je potrebné si na to dávať pozor.
štěně mopse
Vhodným parťákom do bytu je aj králik. Narozdiel od klasického zajaca nebude taký veľký, hlavne keď si zaobstaráte napríklad trpasličieho (ktorý má narozdiel od klasických krátke uši), ktorých do veľkých veľkostí určite neporastie. Králik je veľmi spoločenské zviera, ktoré sa rado túli a mazná, pokiaľ sa k nemu tak už od mala správate. Vie sa naučiť aj rôzne triky. Je vhodný najmä pre tých ľudí, ktorí zvyknú dlho pracovať.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zviera a byt