Nezařazené

Založte si web a zarábajte

Možno ste sa už niekedy zamysleli nad tým, prečo niektorí ľudia zakladajú rôzne webové stránky. Možno vám nejde do hlavy, že to robia len pre potešenie. V skutočnosti to tak vo väčšine prípadov ani nie je. Samozrejme, že sa nájdu aj nadšenci, ktorí chcú svet informovať a ktorí takúto aktivitu berú skôr ako zábavu, potešenie a vyplnenie voľného času. V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na prvú skupinu, teda na tých, ktorí takouto formou aj zarábajú.

bog
 
Zarába reklama
V prvom rade je potrebné veci uviesť na pravú mieru. Rozčuľuje vás reklama, ktorá vyskakuje na každom rohu? Tak práve vďaka nej môžu weby existovať. V internetovom svete ide základný zdroj príjmov. Ak teda radi navštevujete svoje obľúbené stránky, vedzte že práve vďaka týmto reklamám môžu fungovať, pretože každý z nás potrebuje z niečoho žiť.
 
Ako začať
Ak ste začali premýšľať nad tým, že by ste chceli takýto biznis vyskúšať aj vy, na začiatok musíte pochopiť jednoduchý princíp. Aby mohla vaša webová stránka zarábať, musí mať v prvom rade návštevnosť. Nestačí teda zaplatiť za doménu, na internet nahrať niekoľko obrázkov a čakať na zárobok. Čím viac návštevníkov na vašej stránke, tým väčšie zárobky z reklamy. Takto to jednoducho funguje, a preto musíte zapracovať na kvalitnom a zaujímavom obsahu.

google
 
Ako obchodovať s reklamou
Vo svete internetu poznáme dva základné druhy reklamy. Prvou je takzvaná automatická reklama. V tomto prípade, si ju na svoj web nainštalujete a jednotlivé reklamy sa budú zobrazovať návštevníkom automaticky. Čím viac zobrazení, tým väčší zárobok. V tomto prípade však hovoríme o naozaj malých peniazoch, ktoré sa nazbierajú iba vtedy, ak budete mať naozaj tisícky návštev za deň.
Druhou možnosťou je reklama, ktorú predáte priamo. Tu si cenu stanovujete vy. ak teda budete vlastniť stránku s dobrou návštevnosťou, môžete osloviť firmy, alebo oni oslovia vás. Takto im v podstate predáte priestor na ich reklamu na vašej stránke.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Založte si web a zarábajte