Nezařazené

Psychológ

Psychológia je veda, ktorá je dosť populárna hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe. Mnoho krát si to nechceme priznať, ale služby psychológa alebo psychiatra sme mali už dávno využiť. Má to aj nejaké výhody? Nebude to hanba? Pozrime sa na to spoločne:

sestra

  1. Návšteva psychológa nie je žiadna HANBA! Dnes je kladený na ľudské výkony taký tlak, že sa ani nemôžeme čudovať, že ho potrebuje čoraz viac ľudí. A o tom hovorí aj známe porekadlo, že kto sa hanbí, má prázdne gamby. Pretože zblázniť by sa nechcel nikto z nás, ale vyhľadať psychológa je už zrazu problém. Je to normálny doktor ako každý iný, ku ktorému idete so svojimi problémami. Keď máte nádchu alebo kašeľ tiež sa nehanbíte o tom rozprávať pred svojim obvodným. Tak si to zoberte z tejto stránky, že je lepšie ísť sa porozprávať ako potom tráviť čas v psychiatrii ako blázon
  2. Niet lepšieho pocitu ako sa niekomu výborne vyrozprávať. Ak človek nemá veľa dobrých známych alebo nechce svojich kamarátov, známych, či rodinu zaťažovať svojimi problémami, tak mu výborne poslúži práve psychológ. Ľudia už nemajú toľko času ako voľakedy, preto sa vám takýto „kamarát“ môže hodiť. Navyše vaše problémy nebude nikomu vešať na nos, pretože ho viaže lekárske tajomstvo.
  3. Jeho nestranný názor vám pomôže vyriešiť mnohé problémy vo vašom živote. Práve on vám môže ukázať druhú mincu toho problémy. Kvôli vlastnému hnevu často nevidíme riešenie, ktoré sa nám priam ponúka a stojí pred nami. Len za to, že máme oči zakalené vlastným hnevom a sebaľútosťou.

samota

Ak máte predsa len nejakú osobnú nedôveru voči psychiatrom a veľmi neradi by ste navštívili ich ordináciu, je tu ešte jedna možnosť. Kňaz alebo farár. Takisto je viazaný mlčanlivosťou a môžete sa k nemu utiekať aj keď nepatríte k náruživým veriacim. Je to osoba, ktorá vám ani prinajmenšom nechce ublížiť.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Psychológ