Nezařazené

Nezabudnuteľné old school strategické PC hry

Čas nám so sebou priniesol mnohé skvelé počítačové hry a tie najzaujímavejšie nájdeme asi v kategórii strategické. Práve z tejto oblasti sa uchovalo veľa kvalitných titulov, ku ktorým si nájdeme cestu ešte aj dnes a niektoré sa dokonca dočkali remakeov. Asi už viete, že v poslednej dobe sa najčastejšie vraví o remakeu legendárnej stratégie Age of Empires, ktorá bola fenoménom svojej doby a pozitívne ohlasy i popularitu zatiaľ zbiera aj jej inovovaná verzia. Ale určitých viditeľných zmien sa dočkala aj známa stratégia Transport Tycoon , ktorú dnes môžete hrať jednoducho cez svoj webový prehľadávač a dokonca formou multiplayeru proti širokej vrstve iných hráčov, s ktorými môžete spolupracovať, alebo si vzájomne konkurovať na jednej veľkej mape určenej k budovaniu dopravných uzlov.

macbook

Ako vidíte, legendy nestarnú a cestu k našim srdciam si nájdu v každom období. Skvelých PC stratégií existovalo však oveľa viac, preto si v tomto článku spomeňme aspoň na niektoré, ku ktorým by sme sa určite radi vrátili aj v dnešnej dobe.

studenti

Rise of The Nations (2003)
Na začiatku si vyberiete národ, za aký chcete hrať a následne Vy aj Vaši protihráči začínate na jednej mape, vzdialení od seba, od úplného počiatku. Národ, za aký hráte sa Vašim úsilím a stratégiou postupne vyvíja, má čoraz väčšie možnosti, vyspelejšiu kultúru, vyspelejšiu armádu a technológiu, od možnosti ovládať vojačika s lukom sa prepracujete až k možnosti vyslať na nepriateľa atómovú bombu, tanky, lietadlá,… táto hra je naozaj bohatá a ideálna predovšetkým k multiplayeru, ale užijete si ju aj pokiaľ budete hrať proti CPU.

sledování

Série Anno (1998- 2018)
Podľa môjho názoru ide o najzaujímavejšiu a najlepšiu sériu stratégií a to predovšetkým svojou originalitou a podstatou. Tieto série zahŕňajú hádam každý krok, ktorý si pod pojmom stratégia predstavíme. Na vzájomne vzdialených ostrovoch budujete civilizované životy a vzájomne ich prepájate, aby vzájomne fungovali a pomáhali si k rozvoju. Mojim favoritom je Anno 1404 z roku 2009.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nezabudnuteľné old school strategické PC hry