Produkty

Všestranné LED pásy s množstvom výhod.

Technológia LED osvetlenia dnes úplne ovládla svet s osvetľovacou technikou, a vyzerá to tak, že ešte stále nepovedala posledné slovo. Množstvo nových „vychytávok“ založených na tejto technológii stále prichádza, takže určite ešte môžeme očakávať množstvo noviniek. Okrem LED žiaroviek je dnes asi najpoužívanejšou a najpopulárnejšou možnosťou používanie LED pásov, ktoré sa už dnes používajú naozaj asi všade.

led pásy

LED pásy sú vlastne špeciálne zdroje svetla, keď je na plastovom páse umiestnené množstvo LED čipov, ktoré produkujú svetlo. Ak sa snažíme zaobstarať nejaké LED pásy, mali by sme si všímať hlavne to, aká je hustota týchto čipov na páse. Riedke rozmiestnenie totiž bude znamenať nižšiu svietivosť pásu, ktorý tak nemusí úplne dokonale plniť funkciu, pre ktorú sme sa ho rozhodli zakúpiť. Samozrejme, že hustotu čipov na páse nemusíme v predajni počíta. Úplne postačí, ak si budeme všímať údaje svetelný tok na meter (lm/m) alebo príkon na meter (W/m), ktoré nám napovedia a hustote LED čipov na páse.

led pásy

Dnes sú už LED pásy umiestňované nielen na osvetlenie bežných priestorov ako sú kuchynská linka, rôzne poličky alebo stropy a steny. Dnes už existujú aj LED pásy, ktoré je možné umiestniť v exteriéri a dokonca aj vo vode. Ak máme o takéto špeciálne pásy záujem, musíme si všímať údaj stupeň ochrany LED pásu. Tento dôležitý údaj stupeň ochrany má označenie IP. Podľa toho sa LED pásy označujú:

  • IP20 LED pásy bez krytia, vhodné iba do suchého prostredia
  • IP65 LED pásy vhodné do vlhkého prostredia
  • IP68 LED pásy vhodné priamo do vody, sú vodotesné

Takže pásy s označením IP68 môžeme použiť aj do akvária, čiže priamo do vody a takéto osvetlenie bude maximálne bezpečné. Tiež sú takéto pásy vhodné aj na osvetlenie rôznych jazierok a záhradných fontán. Ak sa chystáte zadovážiť kvalitné LED pásy Ledprodukt, nakupujte u overených predajcov, ktorý ponúkajú iba kvalitné certifikované produkty.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Všestranné LED pásy s množstvom výhod.