V prípade, kedy berieme do úvahy prevedenie, respektíve celkovú vizuálnu stránku interiéru a jeho dizajn, musíme sa pozastaviť nielen nad kombináciou vhodných tvarov, veľkostí a farieb, ale v prvom rade na voľbou toho správneho materiálu. Z tohto pohľadu sa k tým najlepším estetickým a moderným prvkom radí sklo.
sklenená stena
·         Tento jednoduchý, no pritom tak originálny a elegantný materiál sa stáva rozšíreným prvkom nielen v podnikoch, ale aj v moderných domácnostiach, a preto vravíme o viacerých spôsoboch jeho využitia či rôznorodých funkciách.
Nevravíme tak už iba o zrkadlách či oknách apod., ale zároveň aj o stavebnom materiáli, dekoračných prvkoch alebo nábytku, v neposlednom rade štýlovom zábradí sklenené zábradlie cena. Sklo tak môže plniť niekoľko funkcií súčasne, a to nielen z pohľadu dekoračnej stránky, ale aj funkčnej. Dizajnovú stránku asi priveľmi opisovať nemusíme, vieme, ako sympaticky pôsobí číre sklo, ale čo možno niektorí neviete je fakt, že sklo prepúšťa interiérom  dostatok svetla a priestory sú tým pádom kvalitne osvetlené.
skleněné stěny
·         Ak je teda reč o zariaďovaní interiéru využitím skleneného materiálu, hranice ako keby neexistovali a ponúka sa nám skutočne veľa nápaditých možností, ako aj funkcií jeho využitia vo viacerých podobách.
Pre sklo je z vizuálneho hľadiska takisto typickou vlastnosťou, že tak, ako je ideálne pri zariaďovaní moderných interiérov, zakombinovať tento materiál je tiež vítanou voľbou i v prípade, ak vsadíte na retro štýl. Z pohľadu dneška však vravíme skôr o modernom trende, najmä ak sklo využívame ako stavebný materiál či ako celosklenený nábytok v podobe dverí alebo už spomenutého zábradlia na schodisko. Do úvahy tiež môžeme vziať fakt, že takéto konkrétne prevedenie pôsobí skôr futuristicky než nostalgicky.
·         U takýchto celosklenených typoch moderného nábytku je samozrejmosťou, že vravíme o skle tvrdenom, respektíve kalenom, ktoré je až 5 krát odolnejšie voči nárazom.